У Харкові та області збільшили графік відключення електроенергії

Джерело: заява Харківської обласної військової адміністрації

№ Харкові та на території Харківської області розширено графік планових відключень електроенергії. Тепер відключення відбуватимуться і вночі.

За даними ОВА, необхідність посилення заходів з відключення електроенергії викликана потребою проведення аварійно-відновлювальних робіт в об’єднаній енергетичній системі регіону. Ці заходи спрямовані на підвищення надійності електропостачання.

“1 травня графік погодинних відключень буде розширено з урахуванням нічних годин та буде діяти до ранку 2 травня. На цей час закликають промислові об’єкти максимально знизити споживання електроенергії”, – зазначили в ХОВА.

Передумови

22 березня російські загарбники здійснили атаку на Харків та область за допомогою ракет систем С-300 та “Іскандер-М”. Внаслідок цього нападу місто залишилося без електропостачання.

На 23 березня лише 35% житлових будинків у місті були підключені до електромережі. Нині в Харкові відключено вуличне освітлення, а електротранспорт не працює через недостатні потужності. Крім того, аварійні відключення світла застосовували у Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській та Харківській областях. Проте потреби у відключеннях по всій країні не було.

У Харкові станом на 24 березні внаслідок значних пошкоджень енергетичної інфраструктури немає можливості відновити електропостачання для всіх абонентів одночасно. У місті залишаються без світла близько 200 тисяч абонентів. Енергетики продовжують працювати цілодобово над усуненням наслідків обстрілів.

У Харкові ситуація з електропостачанням призводить до необхідності встановлення годинних обмежень на споживання електроенергії для мешканців міста. Водночас на Одещині жителів закликають до ощадливого використання електроенергії для уникнення відключень.

Міський голова Харкова Ігор Терехов розповів, що внаслідок ворожих ракетних ударів по енергосистемі регіону вранці 11 квітня були пошкоджені дві ТЕЦ та трансформаторна підстанція, які забезпечують електропостачанням Харків. Ще внаслідок російської атаки окупанти влучили у теплоелектроцентраль, яка живить Харків.

  • Міський голова Харкова Ігор Терехов попереджає, що Харків може повторити долю Алеппо, якщо американські політики не проголосують за нову військову допомогу. Ця допомога необхідна Україні для отримання протиповітряної оборони, що важливо для запобігання можливим російським атакам.
  • Джерело в українській армії повідомило, що росіяни можуть готувати наступ на Харків із застосуванням від 20 000 до 40 000 осіб особового складу.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.