У Харкові затримано агента ФСБ, який коригував удари по місту

Джерело: Служба безпеки України

У Харкові затримано агента ФСБ, який коригував російські удари по місту.

За даними слідства, затриманий – 37-річний харків’янин, який на початку повномасштабного російського вторгнення втік до РФ, де проживала його дружина.

У Росії його завербувала ФСБ та відправила назад до України для виконання ворожих завдань.

Встановлено, що за вказівкою куратора – співробітника ФСБ РФ Коняхіна Євгена Миколайовича – фігурант у травні 2023 повернувся до Харкова через треті країни.

За вказівкою ворога, фігурант повинен був розвідувати місця розташування українських захисників. Насамперед окупантів цікавили полігони, де військові здійснювали навчання.

Фігурант займався розвідувальною діяльністю під виглядом робочих поїздок, у межах яких фіксував локації оборонних об’єктів.

Також він “втемну” намагався використовувати своїх знайомих, зокрема військових та волонтерів. Під виглядом дружніх розмов, він прагнув вивідати місця базування українських військ та їхню орієнтовну кількість і наявне озброєння.

Військові контррозвідники СБУ завчасно викрили агента, задокументували його злочинні дії і затримали під час спецоперації.

Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вчені представили результати дослідження нової стратегії лікування діабету 2 типу, яка може значно зменшити або зовсім усунути потребу в інсулінотерапії.

Конституція Північної Кореї тепер визначає Південну Корею як “ворожу державу”, згідно з державними ЗМІ, у першій згадці про нещодавні конституційні зміни.

Україна отримала пільгове фінансування від Канади на суму близько 300 мільйонів доларів США.

Президент США Джо Байден у четвер прямує до Берліна, щоб обговорити вторгнення Росії в Україну та ситуацію на Близькому Сході з лідерами Німеччини, Франції та Великої Британії.

У застосунку Monobank з’явилася функція “Групові витрати”, завдяки якій можна розділити чек між кількома людьми.