У Кабміні дозволили приховувати аукціони для оборонних закупівель

Джерело: урядовий портал 

Від 5 липня уряд дозволив не публікувати дані про оборонні закупівлі та розташування постачальників. У Кабміні внесли зміни до правил проведення публічних закупівель, як стало відомо 8 липня.

У публікації зазначено, що цим кроком вони підвищили безпеку учасників торгів, зменшили можливості для зловживань замовників та розширили перелік підстав для закупівель без відкритих торгів.

Рішенням уряду розширено перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель.

Закупівлі для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також “Укрзалізниці” для ремонтів та відновлення техніки тепер можуть здійснюватися без використання відкритих торгів або електронного каталогу.

Для підвищення безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовники можуть не вказувати конкретне місцезнаходження підприємства, зазначаючи лише район чи область. Це ускладнить ворогу пошук його місцезнаходження.

“Ми внесли низку змін, які за необхідності мають захистити від ворога інформацію про місцезнаходження підприємств-виконавців та постачальників. Крім того, закупівлі замовників для нагальних оборонних потреб за рахунок місцевих та інших публічних бюджетів буде проводитись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу. Такі договори будуть оприлюднені в електронній системі закупівель через 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану”, – повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Також уряд зобов’язав замовників формувати перелік документів, які подають учасники процедури закупівлі. А саме два окремих додатки до тендерної документації, що спростить їх пошук і сприятиме добросовісній конкуренції.

Крім того, замовники можуть закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі, без нижньої межі.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.