У Кабміні дозволили приховувати аукціони для оборонних закупівель
Джерело: урядовий портал
Від 5 липня уряд дозволив не публікувати дані про оборонні закупівлі та розташування постачальників. У Кабміні внесли зміни до правил проведення публічних закупівель, як стало відомо 8 липня.
У публікації зазначено, що цим кроком вони підвищили безпеку учасників торгів, зменшили можливості для зловживань замовників та розширили перелік підстав для закупівель без відкритих торгів.
Рішенням уряду розширено перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель.
Закупівлі для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також “Укрзалізниці” для ремонтів та відновлення техніки тепер можуть здійснюватися без використання відкритих торгів або електронного каталогу.
Для підвищення безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовники можуть не вказувати конкретне місцезнаходження підприємства, зазначаючи лише район чи область. Це ускладнить ворогу пошук його місцезнаходження.
“Ми внесли низку змін, які за необхідності мають захистити від ворога інформацію про місцезнаходження підприємств-виконавців та постачальників. Крім того, закупівлі замовників для нагальних оборонних потреб за рахунок місцевих та інших публічних бюджетів буде проводитись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу. Такі договори будуть оприлюднені в електронній системі закупівель через 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану”, – повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
Також уряд зобов’язав замовників формувати перелік документів, які подають учасники процедури закупівлі. А саме два окремих додатки до тендерної документації, що спростить їх пошук і сприятиме добросовісній конкуренції.
Крім того, замовники можуть закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі, без нижньої межі.
- Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки висунув пропозицію щодо відмови від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Вони, своєю чергою, впливають на розміри соціальних виплат.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.
Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.