У Казахстані закликали позбутись цінних паперів РФ через західні санкції

Джерело: The Moscow Times

Центральний депозитарій цінних паперів Казахстану закликав своїх клієнтів вивести російські цінні папери з обігу. Рішення зумовлене блокувальними санкціями США проти російського Національного розрахункового депозитарію.

На обліку в депозитарії перебувають близько 140 видів цінних паперів з префіксом RU, включаючи державні та корпоративні облігації та акції. Центральний депозитарій рекомендує клієнтам завершити всі розрахунки і позбутися цінних паперів РФ.

У листі мовиться, що вони рекомендують завершити всі розрахунки та позбавити казахстанський депозитарій паперів з російськими ISIN. Казахстанський депозитарій не хоче бачити ці папери в портфелях, – зауважила СЕО європейського брокера Mind Money Юлія Хандошко.

У разі ж, якщо клієнти не надішлють доручення про виведення російських паперів, активи виявляться фактично замороженими на рахунках.

Повідомляється, що у 2022 році брокери Казахстану уклали угоди з російськими облігаціями федеральної позики на суму у 1,4 млрд доларів. У депозитарій також перевели акцій на 104,6 млн доларів та інші фінансові інструменти на суму майже 4,2 млрд доларів.

Варто зауважити, у червні заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.

Наприкінці травня у The Moscow Times  повідомили, що представник однієї з компаній, яка займається імпортом автокомплектування, розповів, що російський бізнес постав перед новими складнощами у Казахстані, який використовувався російською стороною як транзитний “хаб” для розрахунків з Китаєм та імпорту китайських товарів. За словами джерела, кілька казахстанських банків припинили переказувати гроші з РФ до КНР. Як причину банкіри називають те, що найбільший у Китаї Bank of China регулярно повертає казахстанські платежі за санкційні види продукції.

Казахстан поки що досі є ключовим торговим партнером РФ на пострадянському просторі, який входить до військового блоку ОДКБ та Євразійського економічного союзу.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.