У Казахстані закликали позбутись цінних паперів РФ через західні санкції
Джерело: The Moscow Times
Центральний депозитарій цінних паперів Казахстану закликав своїх клієнтів вивести російські цінні папери з обігу. Рішення зумовлене блокувальними санкціями США проти російського Національного розрахункового депозитарію.
На обліку в депозитарії перебувають близько 140 видів цінних паперів з префіксом RU, включаючи державні та корпоративні облігації та акції. Центральний депозитарій рекомендує клієнтам завершити всі розрахунки і позбутися цінних паперів РФ.
У листі мовиться, що вони рекомендують завершити всі розрахунки та позбавити казахстанський депозитарій паперів з російськими ISIN. Казахстанський депозитарій не хоче бачити ці папери в портфелях, – зауважила СЕО європейського брокера Mind Money Юлія Хандошко.
У разі ж, якщо клієнти не надішлють доручення про виведення російських паперів, активи виявляться фактично замороженими на рахунках.
Повідомляється, що у 2022 році брокери Казахстану уклали угоди з російськими облігаціями федеральної позики на суму у 1,4 млрд доларів. У депозитарій також перевели акцій на 104,6 млн доларів та інші фінансові інструменти на суму майже 4,2 млрд доларів.
Варто зауважити, у червні заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.
Наприкінці травня у The Moscow Times повідомили, що представник однієї з компаній, яка займається імпортом автокомплектування, розповів, що російський бізнес постав перед новими складнощами у Казахстані, який використовувався російською стороною як транзитний “хаб” для розрахунків з Китаєм та імпорту китайських товарів. За словами джерела, кілька казахстанських банків припинили переказувати гроші з РФ до КНР. Як причину банкіри називають те, що найбільший у Китаї Bank of China регулярно повертає казахстанські платежі за санкційні види продукції.
Казахстан поки що досі є ключовим торговим партнером РФ на пострадянському просторі, який входить до військового блоку ОДКБ та Євразійського економічного союзу.
- Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про необхідність змінити герб країни. Він зауважив, що у чинному державному символі є “ознаки радянської символіки”.
- РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100 000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі.
- У Казахстані партнер АТ “Казтелерадіо” – оператор супутникового та інтернет-мовлення TVCOM – повідомив, що нині триває зменшення кількості зарубіжних телеканалів з інформаційним порядком денним, тому припинив трансляцію російських каналів сімейства ТОВ “ПКВС Казахстан”.
- Зеленський провів розмову з президентом Казахстану: обговорили реалізацію “формули миру”.
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
У штабі верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відбулася презентація документального фільму під назвою “Операція Курськ”.
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.