У Казахстані заявили про готовність стати посередником у переговорах між Росією та Україною

Джерело: Роман Василенко в інтерв’ю Deutsche Welle

Заступник міністра закордонних справ Казахстану Роман Василенко заявив, що влада країни готова виступити у ролі посередника або ж надати майданчик для мирних переговорів між Москвою та Києвом.

Казахстан спочатку запропонував свої послуги як можливий посередник або місце для проведення переговорів між двома сторонами. Ця позиція не змінилася, — сказав Василенко, відповідаючи на запитання щодо позиції Казахстану щодо війни між Росією та Україною.

Дипломат пояснив, що Астана займає позицію “стриманого нейтралітету” та підтримує відносини як з Росією, так і з Україною.

Ми розраховуємо, що свого часу наші послуги знадобляться, тому ми займаємо таку стриману позицію, — пояснив він, додавши, що влада Казахстану поважає статут ООН та територіальну цілісність держави.

Також представник МЗС наголосив, що війна – “велика трагедія для України, Росії та Казахстану”.

Раніше ми повідомляли, що після візиту Нарендри Моді до Москви та Києва Делі вирішив спробувати виконати обіцянку прем’єр-міністра Індії допомогти “принести мир в Україну”. Радник прем’єра з питань національної безпеки Аджит Довал цього тижня відвідає Москву, щоб обговорити можливість врегулювання російсько-української війни.

Путін називав Індію серед трьох країн (поряд із Китаєм та Бразилією), з якими він перебуває у “постійному контакті” з питання врегулювання війни. Його прессекретар Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Довал буде в Москві на зустрічі високих представників країн БРІКС, котрі займаються питаннями безпеки.

Про те, що Індія та Китай можуть зіграти роль у вирішенні конфлікту, заявила у вихідні на зустрічі із Зеленським прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Пекін раніше також призначив спецпредставника щодо врегулювання війни РФ проти України, але його діяльність не призвела до жодних зрушень.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.