У Казахстані заявили про готовність стати посередником у переговорах між Росією та Україною

Джерело: Роман Василенко в інтерв’ю Deutsche Welle

Заступник міністра закордонних справ Казахстану Роман Василенко заявив, що влада країни готова виступити у ролі посередника або ж надати майданчик для мирних переговорів між Москвою та Києвом.

Казахстан спочатку запропонував свої послуги як можливий посередник або місце для проведення переговорів між двома сторонами. Ця позиція не змінилася, — сказав Василенко, відповідаючи на запитання щодо позиції Казахстану щодо війни між Росією та Україною.

Дипломат пояснив, що Астана займає позицію “стриманого нейтралітету” та підтримує відносини як з Росією, так і з Україною.

Ми розраховуємо, що свого часу наші послуги знадобляться, тому ми займаємо таку стриману позицію, — пояснив він, додавши, що влада Казахстану поважає статут ООН та територіальну цілісність держави.

Також представник МЗС наголосив, що війна – “велика трагедія для України, Росії та Казахстану”.

Раніше ми повідомляли, що після візиту Нарендри Моді до Москви та Києва Делі вирішив спробувати виконати обіцянку прем’єр-міністра Індії допомогти “принести мир в Україну”. Радник прем’єра з питань національної безпеки Аджит Довал цього тижня відвідає Москву, щоб обговорити можливість врегулювання російсько-української війни.

Путін називав Індію серед трьох країн (поряд із Китаєм та Бразилією), з якими він перебуває у “постійному контакті” з питання врегулювання війни. Його прессекретар Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Довал буде в Москві на зустрічі високих представників країн БРІКС, котрі займаються питаннями безпеки.

Про те, що Індія та Китай можуть зіграти роль у вирішенні конфлікту, заявила у вихідні на зустрічі із Зеленським прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Пекін раніше також призначив спецпредставника щодо врегулювання війни РФ проти України, але його діяльність не призвела до жодних зрушень.

Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.

18 вересня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі. Сторони зокрема обговорили співпрацю між державами.

Міжнародний валютний фонд відклав поновлення консультацій з урядом Росії після звернення європейських країн, що співпраця з агресором посилить пропаганду Кремля.

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що план перемоги вже повністю готовий. У своєму вечірньому зверненні він зазначив, що всі пункти, ключові акценти та необхідні додатки з деталями до плану вже опрацьовані.

18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.