У кінопрокат вийшла історична драма «ШТТЛ»: про історію єврейського поселення на Львівщині

Джерело: Держкіно

У Києві відбувся допрем’єрний показ українсько-французької історичної драми “ШТТЛ” режисера Аді Волтера.

У стрічці, спільного виробництва України та Франції, розвивається історія єврейського поселення на Львівщині біля кордону з Польщею.

Події охоплюють одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України.

Сюжет фільму про червень 1941 року. У єврейському штетлі на Львівщині триває підготовка до весілля сина м’ясника і доньки рабина.

Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель, планує її викрадення. Водночас до штетла наближається нацистський ескадрон смерті.

В український прокат фільм вийшов 26 жовтня.

Допрем’єрний показ відбувся у форматі великого культурного заходу, який містив у собі показ стрічки, зустріч із творчою групою, а також фотовиставку “Зниклий світ” від Меморіального Центру Голокосту “Бабин Яр”, за підтримки благодійного фонду “Якщо не зараз, то коли”.

Захід відвідали дипломати, представники посольств, провідні культурні та громадські діячі.

Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.

 Уряд ухвалив постанову, завдяки якій відтепер військові одружуватимуться в застосунку “Дія” поза чергою.

Перші квітневі вихідні будуть по-весняному мінливими. У суботу ще буде відчутно тепло, особливо на сході та півдні, проте у декількох регіонах дощитиме. У неділю погода різко зміниться: на заході очікуються похолодання, опади та навіть мокрий сніг. Додайте до цього підвищену магнітну активність і погіршення якості повітря в окремих містах — і отримаєте непросте випробування для організму.

В районі населеного пункту Дворічна на Куп’янському напрямку російські окупанти намагаються облаштувати переправи через річку Оскіл.