У комітеті Ради шукають баланс у питанні ухилення від мобілізації через догляд

Джерело: пресслужба парламенту

У парламентському комітеті з національної безпеки, оборони та розвідки у межах роботи над законопроєктом про мобілізацію шукають оптимальний спосіб забезпечення людей з інвалідністю необхідним доглядом в умовах воєнного часу. У такий спосіб вони хочуть заблокувати можливість використання такої схеми для ухилення від військової мобілізації.

“Ми почули проблему людей з інвалідністю і тих, хто їх доглядає. Зараз шукаємо формулу, при якій люди з інвалідністю не будуть позбавлені необхідного догляду. З іншого боку, ми маємо перекрити лазівку, якою користуються деякі ухилянти. Вони знаходять людей з інвалідністю, і в однієї такої людини може бути, умовно кажучи, дев’ять доглядачів. Цього не має бути. Повинен бути тільки один доглядач”, — народний депутат, заступник глови профільного комітету, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв,

За словами парламентаря, комітет встановив конкретну мету: виконати вимоги Генерального штабу та Міністерства оборони, одночасно зберігаючи баланс між правами, свободами та справедливістю для всіх громадян. Як тільки законопроєкт буде збалансований — його буде внесено до сесійного залу Верховної Ради, додав Чернєв.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.