У Кремлі готують стратегію тиску на майбутнього канцлера Німеччини Мерца — Bild
Джерело: Bild
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Вони нагадуватимуть Мерцю про його симпатію до США і запитуватимуть, чи справді він хоче опинитися між Америкою та Росією, — розповіло одне з джерел німецького видання.
Окрему роль у цій стратегії можуть відіграти американські зв’язки Мерця. У Москві вважають, що республіканська адміністрація здатна чинити тиск на Німеччину, використовуючи давні особисті та ділові зв’язки Мерця зі США.
Крім того, Росія, за даними джерел, намагається відновити старі контакти з німецькими політиками часів “великої коаліції” — особливо з представниками східних земель, відомими своїм м’яким ставленням до Москви. У ХДС це, зокрема, прем’єр Саксонії Міхаель Кречмер, близький до Мерца та відомий проросійськими висловлюваннями.
Зрештою, експерти попереджають, що вплив Москви може посилити економічний тиск. Безліч німецьких підприємств, особливо у східних регіонах, все ще зацікавлені у поверненні на російський ринок.
Якщо Мерц опиниться в політично складній ситуації, він може потрапити під вплив тих, хто представить Росію як розв’язання його проблем, — застерігає один зі співрозмовників.
Зауважимо, днями заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв поскаржився на голову Християнсько-демократичного союзу Фрідріха Мерца, звинувативши його у нацизмі після слів про готовність передати Києву далекобійні ракети Taurus.
Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.
Відповідаючи на запитання, чи поставить він Україні Taurus, Мерц заявив, що готовий це зробити в координації з європейськими союзниками.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
- У відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.
- За даними ЗМІ, Кремль здійснює кампанію дезінформації, аби підірвати позиції президента України Володимира Зеленського та дестабілізувати українське суспільство.
- Управління державної безпеки та розвідки Австрії (DSN) розкрило масштабну дезінформаційну кампанію, спрямовану на маніпулювання громадською думкою на користь Росії. У межах розслідування затримали громадянку Болгарії, яку підозрюють у шпигунстві та участі в цій операції.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.