У Кремлі відмовилися запроваджувати режим НС через витік мазуту у Чорному морі

Джерело: The Moscow Times

Влада РФ вважає  розлив мазуту через аварію танкерів у Чорному морі “великою екологічною катастрофою”, однак, не планує запроваджувати режим надзвичайної ситуації федерального масштабу, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За словами Пєскова, на цей час достатньо вжитих заходів і того, що “ситуація залишається в центрі уваги президента” Путіна.

Працює комісія на чолі з віцепрем’єром Віталієм Савельєвим, активно працює на місці міністр екології та природних ресурсів Олександр Козлов, – вважає достатнім речник Кремля.

Разом з тим, Пєсков визнав, що масштаб катастрофи – “дуже великий”, і для ліквідації її наслідків “потрібен час, додаткові сили та засоби”. Путін під час прямої лінії назвав подію “екологічною бідою” і пообіцяв, що “якщо буде потрібно”, влада РФ розгорне в Краснодарському краї “додаткове угруповання МНС”.

Танкери “Волгонефть-239” та “Волгонефть-212”, що перевозили 9,2 тис. тонн мазуту, зазнали аварії 15 грудня. У результаті тисячі тонн нафтопродуктів витекли в море, заполонивши узбережжя Краснодарського краю від Анапи до Сочі.

Додамо, днями жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.

У зверненні наголосили, що до регіону відправили 5 тис. волонтерів та рятувальників, проте навіть 50 тис. осіб замало для лиха такого масштабу. Водночас первинні ліквідаційні роботи не можна затягувати на місяці, оскільки “отрути, що проникають, щомиті отруюють довкілля”. Жителі Анапи закликали залучити науково-дослідні інститути для нейтралізації отруйних речовин та ветеринарні служби для порятунку фауни регіону.

Також у зверненні мовиться про відсутність засобів захисту у волонтерів. Вони зазначили, що результати інтоксикації можуть виявитися як одразу, так і через невизначений період часу у вигляді незворотної шкоди здоров’ю, “зокрема до генетичних мутацій”.

Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

У Кривому Розі завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару РФ по багатоповерхівці міста 24 грудня.

25 грудня відзначають Різдво Христове та Хануку.

За даними синоптиків у середу, 25 грудня, у більшості областей очікується суха погода.

Вранці 25 грудня війська РФ почали масовано атакувати Україну ракетами. Основна ціль – енергетичні об’єкти.

Від ранку 25 грудня війська РФ розпочали масований ракетний удар по Україні. У кількох областях пролунали вибухи.