У квітні Зеленський здійснить візит до Південної Африки – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
У квітні президент України Володимир Зеленський відвідає Південну Африку, щоб обговорити зусилля для припинення війни.
Візит запланований на 10 квітня. Зеленський зустрінеться з президентом ПАР Сирілом Рамафосою, розповів його речник Вінсент Магвенья.
“Цей візит є продовженням зобов’язань президента Рамафоси з президентом Путіним та президентом Зеленським щодо інклюзивного мирного процесу, який забезпечить шлях до миру між Росією та Україною”.
ПАР зайняла нейтральну позицію щодо російсько-української війни, називаючи її такою, яка покладе край війні. Однак ініціатива шести країн Африки під головуванням Рамафоси щодо припинення війни в Україні, яку вони запропонували два роки тому, не принесла результатів.
Повідомленням про зустріч Зеленського та Рамафоси з’явилось у той час, коли вони обидва намагаються відновити напружені відносини зі Сполученими Штатами. Рамафоса вступив у конфлікт з Дональдом Трампом через експропріацію земель ПАР та її зовнішньої політики.
- Володимир Зеленський повідомив про відновлення контакту на найвищому рівні між Україною та Гамбією після понад 20-річної паузи.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.