У Китаї обурилися санкціями США на їхні компанії, які запровадили через війну в Україні
Джерело: Reuters
Китай розкритикував санкції США, введені проти китайських організацій через війну в Україні. Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей назвав їх “незаконними й односторонніми” та “не заснованими на фактах”
Лі Хуей зазначив, що одна країна, не називаючи прямо США, використовує кризу, щоб перекласти провину на інших. За його словами, ця країна намагається просунути “так звану теорію відповідальності Китаю”, погрожуючи санкціями країнам, які підтримують нормальні економічні та торговельні зв’язки з Росією.
25 серпня Міністерство торгівлі Китаю рішуче виступило проти санкцій, а Міністерство закордонних справ висловило аналогічну позицію стосовно попередніх раундів обмежень, як повідомляє Reuters. Лі Хуей додав, що такі дії “повністю відповідають егоїстичним інтересам” і “міжнародна спільнота ніколи їх не прийме”.
Reuters нагадало, що 23 серпня США ввели санкції проти китайських компаній, які займаються постачанням верстатів і мікроелектроніки до Росії.
Але не можна стверджувати, що санкції є “односторонніми”. Наприклад, у травні китайський уряд оголосив про запровадження санкцій проти 12 американських компаній-виробників зброї та їхніх керівників через продаж ними зброї Тайваню. Ще раніше теж ввели санкції проти трьох американських оборонних компаній, заборонивши їм імпорт та експорт, а також нові інвестиції в Китаї.
Іншими словами, поки США запроваджують санкції проти Китаю за допомогу РФ вести війну проти України, Китай вводить обмеження на Штати через допомогу Тайваню.
Окрім цього, за інформацією американської розвідки, Китай передає Росії необхідну розвідувальну інформацію для війни проти України. Її використовують ще для моніторингу розташування військ НАТО в Європі. Компанія HEAD Aerospace постачає росіянам дані з понад 100 китайських космічних апаратів. Раніше повідомляли, що США планують розгорнути нову наземну систему глушіння, щоб перешкоджати китайським і російським супутникам передавати інформацію про американські війська.
У квітні високопоставлені посадовці США заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні. КНР допомагає Москві нарощувати виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
- Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.
- Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
- Сполучені Штати та інші країни можуть вжити заходів проти китайських фірм і фінансових установ через підтримку КНР російської війни проти України.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.
На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.
П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.
У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.