У Китаї обурилися санкціями США на їхні компанії, які запровадили через війну в Україні

Джерело: Reuters

Китай розкритикував санкції США, введені проти китайських організацій через війну в Україні. Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей назвав їх “незаконними й односторонніми” та “не заснованими на фактах”

Лі Хуей зазначив, що одна країна, не називаючи прямо США, використовує кризу, щоб перекласти провину на інших. За його словами, ця країна намагається просунути “так звану теорію відповідальності Китаю”, погрожуючи санкціями країнам, які підтримують нормальні економічні та торговельні зв’язки з Росією.

25 серпня Міністерство торгівлі Китаю рішуче виступило проти санкцій, а Міністерство закордонних справ висловило аналогічну позицію стосовно попередніх раундів обмежень, як повідомляє Reuters. Лі Хуей додав, що такі дії “повністю відповідають егоїстичним інтересам” і “міжнародна спільнота ніколи їх не прийме”.

Reuters нагадало, що 23 серпня США ввели санкції проти китайських компаній, які займаються постачанням верстатів і мікроелектроніки до Росії.

Але не можна стверджувати, що санкції є “односторонніми”. Наприклад, у травні китайський уряд оголосив про запровадження санкцій проти 12 американських компаній-виробників зброї та їхніх керівників через продаж ними зброї Тайваню. Ще раніше теж ввели санкції проти трьох американських оборонних компаній, заборонивши їм імпорт та експорт, а також нові інвестиції в Китаї.

Іншими словами, поки США запроваджують санкції проти Китаю за допомогу РФ вести війну проти України, Китай вводить обмеження на Штати через допомогу Тайваню.

Окрім цього, за інформацією американської розвідки, Китай передає Росії необхідну розвідувальну інформацію для війни проти України. Її використовують ще для моніторингу розташування військ НАТО в Європі. Компанія HEAD Aerospace постачає росіянам дані з понад 100 китайських космічних апаратів. Раніше повідомляли, що США планують розгорнути нову наземну систему глушіння, щоб перешкоджати китайським і російським супутникам передавати інформацію про американські війська.

У квітні високопоставлені посадовці США заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні. КНР допомагає Москві нарощувати виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.

У Львові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 17 грудня повідомив, що нині Варшава готує реалізацію проєкту з оснащення українських бригад.

Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.

17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).

Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.