У Китаї палестинські політичні групи підписали декларацію про «зміцнення єдності»
Джерело: пресслужба МЗС Китаю
23 липня глава МЗС Китаю Ван Ї взяв участь у церемонії закриття внутрішнього діалогу про примирення між палестинськими фракціями, котрі конкурують за владу. Повідомляється, що 14 палестинських фракцій спільно підписали “Пекінську декларацію про припинення розколу і зміцнення палестинської національної єдності”.
Переговори відбулися за участі представників двох найбільших палестинських груп ФАТХ і ХАМАС, а також дипломатів Єгипту, Алжиру, Саудівської Аравії, Катару, Йорданії, Сирії, Лівану, Росії та Туреччини в Китаї.
Ван Ї запропонував три кроки для встановлення тривалого миру: припинення вогню в секторі Гази, формування дієздатного палестинського керівництва та сприяння набуттю Палестиною повноправного членства в ООН і реалізації “рішення про дві держави”.
Китайський міністр заявив, що реалізація внутрішнього примирення в Палестині “принесе надію і майбутнє палестинському народу”. Китай щиро сподівається, що “палестинські угруповання реалізують незалежне створення Палестинської держави якнайшвидше на основі внутрішнього примирення”. Наголошується, що Пекін готовий зміцнити зв’язок і координацію з відповідними сторонами, щоб спільно докласти зусиль для реалізації прийнятої “Пекінської декларації”.
Зауважимо, 22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.
22 травня Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.
- Україна визнає державність не тільки Ізраїлю, а й Палестини, заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі Діалог Шангрі-Ла в Сінгапурі.
- Парламент Словенії схвалив рішення про визнання Палестинської держави.
- Україна відправила першу з трьох партій харчової допомоги до Палестини. Ця підтримка, надіслана у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою (WFP), забезпечить понад 100 тисяч сімей, що опинилися в епіцентрі конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС.
Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.
На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.
У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.