У Києві кількість загиблих зросла до 20
Джерело: МВС України
У Києві станом на 15:46 кількість загиблих зросла до 20 осіб. Ще 61 людина зазнала поранень.
“Загалом в Україні внаслідок ворожої атаки загинула 31 людина, ще 125 – постраждало”, – зазначили у МВС.
До цього МВС України писало, що на Дніпропетровщині відомо про 11 жертв.
Росіяни ракетними ударами пошкодили 50 цивільних об’єктів, серед них житлові будинки, бізнес-центр та два медзаклади.
- 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу. Внаслідок масованої атаки РФ по Києву зафіксовано падіння уламків в п’яти районах.
- Внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охмадит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
- Раніше у МВС казали, що під завалами можуть перебувати люди. Рятувальники мають три години, коли шанси, що постраждалі виживуть, вищі. Зокрема станом на момент публікації новини у Києві відомо про щонайменше 25 постраждалих. Відомо про двох загиблих внаслідок ракетного удару росіян по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві вранці 8 липня.
- Росіяни у Києві влучили у житловий будинок в Шевченківському районі. Один з під’їздів зруйновано.
- У Кривому Розі кількість загиблих нині становить 10 осіб. Ще відомо про щонайменше 41 одного пораненого, серед них дев’ять тяжких.
- Внаслідок масованої атаки по Києву росіяни повністю зруйнували або пошкодили три трансформаторних підстанції ДТЕК.
- 8 липня внаслідок атаки росіян у Києві постраждав вже другий медичний центр. Стало відомо, що уламки ракети впали на медичний центр у Дніпровському районі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.