У Києві планують завершити будівництво Музею Голодомору у 2024 році
Джерело: Суспільне.
У середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.
За словами заступника генерального директора організації-генпідрядника Івана Сидоренка, наприкінці грудня цього року планують завершити зовнішні роботи й розпочати внутрішні.
“За планами добудови другої черги у нас основна мета – закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду у нас був закритий контур і підведено всі комунікації й була можливість виконувати роботи всередині приміщення”, – сказав Сидоренко.
Для зведення музею залучили 1,6 млрд гривень, останній транш від Верховної Ради становив 573 млн грн. Цей транш має стати останнім, але у випадку підвищення курсу долара – ціна на закупівлю матеріалів і обладнання підвищиться.
Оператором коштів виступає державне підприємство в системі Міністерства культури.
Планується побудувати пішохідний місток, що з’єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. У залах будуть представлені зали з постійними експозиціями та змінною експозицією.
Також музей буде містити три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробну.
Одночасно відвідувати музей зможуть близько 1,5 тисяч осіб.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
- Після повернення артефактів з Нідерландів українці зможуть побачити колекцію “Скіфського золота” у Національному музеї історії України.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…