У Києві планують завершити будівництво Музею Голодомору у 2024 році
Джерело: Суспільне.
У середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.
За словами заступника генерального директора організації-генпідрядника Івана Сидоренка, наприкінці грудня цього року планують завершити зовнішні роботи й розпочати внутрішні.
“За планами добудови другої черги у нас основна мета – закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду у нас був закритий контур і підведено всі комунікації й була можливість виконувати роботи всередині приміщення”, – сказав Сидоренко.
Для зведення музею залучили 1,6 млрд гривень, останній транш від Верховної Ради становив 573 млн грн. Цей транш має стати останнім, але у випадку підвищення курсу долара – ціна на закупівлю матеріалів і обладнання підвищиться.

Фото: Суспільне
Оператором коштів виступає державне підприємство в системі Міністерства культури.
Планується побудувати пішохідний місток, що з’єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. У залах будуть представлені зали з постійними експозиціями та змінною експозицією.
Також музей буде містити три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробну.
Одночасно відвідувати музей зможуть близько 1,5 тисяч осіб.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
- Після повернення артефактів з Нідерландів українці зможуть побачити колекцію “Скіфського золота” у Національному музеї історії України.
20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.