У Києві планують завершити будівництво Музею Голодомору у 2024 році

Джерело: Суспільне.

У середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.

За словами заступника генерального директора організації-генпідрядника Івана Сидоренка, наприкінці грудня цього року планують завершити зовнішні роботи й розпочати внутрішні.

“За планами добудови другої черги у нас основна мета – закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду у нас був закритий контур і підведено всі комунікації й була можливість виконувати роботи всередині приміщення”, – сказав Сидоренко.

Для зведення музею залучили 1,6 млрд гривень, останній транш від Верховної Ради становив 573 млн грн. Цей транш має стати останнім, але у випадку підвищення курсу долара – ціна на закупівлю матеріалів і обладнання підвищиться.

Фото: Суспільне

Оператором коштів виступає державне підприємство в системі Міністерства культури.

Планується побудувати пішохідний місток, що з’єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. У залах будуть представлені зали з постійними експозиціями та змінною експозицією.

Також музей буде містити три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробну.

Одночасно відвідувати музей зможуть близько 1,5 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.