У Києві попрощалися з українським воїном Тарасом Давидюком, який загинув на війні проти РФ

Джерело: Букви

Сьогодні, 7 листопада, у Києві попрощалися з українським військовим, розвідником та журналістом Тарасом Давидюком, який загинув у бою проти російських окупантів.

Церемонія прощання відбулася на Майдані Незалежності.

Сотні людей прийшли, аби провести в останню путь українського захисника, пластуна та журналіста Тараса Давидюка. Серед присутніх на церемонії прощання були військові, пластуни, рідні та друзі.

Тарас Давидюк загинув 3 листопада під населеним пунктом Роботине Запорізької області. Йому було 37 років.

Тарас Давидюк був членом “Молодого Руху”. У 2005-2012 рр. – головою обласної організації та членом Центрального Проводу “Молодіжного Націоналістичного Конгресу”. Воїн також був головою Рівненської обласної організації “Активна молодь”.

Тарас Давидюк народився 28 серпня 1986 року в Рівному. Закінчив Острозьку академію за спеціальністю “політолог”.

Працював учителем історії та журналістом. Засновник та головний редактор місцевого незалежного новинного вебсайту “Горинь.інфо”.

Взимку 2013-2014 рр. Тарас брав участь у самообороні Майдану. Від початку російсько-української війни служив у добровольчому батальйоні “Гарпун”, а згодом – в одному з окремих розвідувальних батальйонів ЗСУ. У 2019 році демобілізувався.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну знову пішов на фронт. Загинув 3 листопада 2023 року на околицях села Роботине Запорізької області.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.