У Києві презентували виставку світлин армійців 3 ОШБр «В сталевих грозах» – фоторепортаж

Джерело: Букви
27 вересня в Музеї історії міста Києва військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ презентували виставку світлин “В сталевих грозах”, що триватиме до 8 жовтня. Військові бригади втілили у життя історичний фотопроєкт — унікальні архівні фото українських борців минулого та сучасні аналоги цих світлин з воїнами сьогодення.
На виставці світлини періоду визвольних змагань ХХ століття, військові Армії УНР й стрільці УПА протиставляють, а часом поєднують з сучасними фото розпалу боїв з російським ворогом на Донеччині.
Історія народу, котрий крізь віки бореться за власну свободу.
Як зауважив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, ми завжди будемо в боргу перед тими, хто нас боронить та хто сьогодні на передовій та тими, хто загинув.
Ми мусимо відчувати цей борг. Він має надихати нас діяти, зокрема й творити. Кожен з нас своїми інструментами має долучитись до опору ворогу.
На кожній світлині зображені бійці, які на особистому досвіді знають що таке війна, і кожен з них захищає цінності правди та цивілізованого світу.
Ідейними натхненниками проєкту стали бійці 3 ОШБр, які мужньо боронять країну з початку повномасштабного вторгнення. Реконструюючи образи славетних предків, бійці демонструють єдність поколінь.
Минуле та сьогодення об’єднала Національна ідея боротьби задля процвітання Української держави.
Автор проєкту — військовослужбовець 3 ОШБр Марі Мамайка. Фотограф проєкту — Яра.
- 14 вересня у виставковому центрі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні в експозиції “Україна – розп’яття” відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини Росії проти українських журналістів.
- У Києві відкрилась мультимедійна історична виставка “[Не]знищен[н]і“, присвячена репресіям проти української інтелігенції початку ХХ століття.
- У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні з нагоди завершення реалізації проєкту “Тризуб Батьківщини” відбулось відкриття експозиції “Знак на щиті”.
- 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.