У Києві розпочав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду

Джерело: Офіс генпрокурора

Генеральний прокурор Андрій Костін та прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан повідомили, що у Києві розпочав роботу офіс МКС.

Відтак, польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС за межами Гааги.

За словами Генпрокурора України, робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом. А також підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців.

Також Андрій Костін подякував Каріму Хану за колосальну роботу, яку здійснюють МКС і його Офіс для притягнення до відповідальності винуватців міжнародних злочинів.

Серед результатів цієї роботи – історичні ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової, які майже пів року тому видав Міжнародний кримінальний суд. Вони стали результатом п’яти місяців безпрецедентної співпраці між українським Офісом генпрокурора та Офісом прокурора МКС.

Зображення: Офіс генпрокурора

Зокрема, Генпрокурор України відзначив роботу команди МКС під керівництвом Бренди Голліс, яка працювала в Україні над розслідуванням низки тяжких злочинів безпосередньо на місцях. Він подякував за швидку реакцію команди МКС на підрив дамби Каховської ГЕС, коли буквально через 3 дні після вчинення злочину представники МКС разом з українськими прокурорами вже працювали на затоплених територіях Херсонщини.

“Ми повністю відкриті та прозорі. Надаємо усі необхідні матеріали, доступ до місць злочинів, доказів та свідчень. Робимо все від нас залежне, аби експерти Міжнародного кримінального суду мали змогу побачити наслідки злочинів агресора на власні очі і зробити власні неупереджені висновки”, – зазначив Андрій Костін.

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.