У Києві відбулася хода на честь пам’яті перших загиблих Героїв Небесної Сотні (фото)
Джерело: кореспондент Букв
Сьогодні, 21 січня, у Києві українці взяли участь у ході для вшанування пам’ять перших загиблих Героїв Небесної Сотні. Захід стартував від Лядських воріт до вулиці Михайла Грушевського.
Учасники акції відзначають події, що відбулися 10 років тому в центрі Києва, коли загинули перші мітингувальники, які тепер відомі як Герої Небесної Сотні.
“Зранку 22 січня 2014 року смертельних поранень зазнали 20-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини та 25-річний білорус Михайло Жизневський. Поранений того дня 45-річний львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. Також 22 січня під Києвом виявили тіло викраденого напередодні львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. За кілька днів померли майданівці Олександр Бадера та Богдан Калиняк”, — повідомили у Платформі пам’яті Меморіал Героїв.
Учасники традиційно запалили лампадки й поклали квіти до меморіальних дощок, присвячених Сергієві Нігояну, Михайлові Жизневському, Романові Сенику та Олександрові Бадері на вулиці Михайла Грушевського.
Також о 13:00 також відбулося богослужіння біля пам’ятного знака на честь Сергія Нігояна (Європейська площа, вулиця Михайла Грушевського).
Організаторами заходу виступили ГО “3 Сотня Самооборони Майдану”, ГО “Родини Небесної Сотні”, та Національний музей Революції Гідності.
Небесна Сотня — це…
20 лютого встановлено День Героїв Небесної Сотні на честь загиблих учасників Революції Гідності 2013—2014 років. Тоді події визначили хід революції та призвели до втечі президента-диктатора Віктора Януковича. 48 осіб втратили своє життя 20 лютого 2014 року, ставши Героями Небесної Сотні, а їх загальна кількість у списку налічує 107 осіб.
Назва “Небесна сотня” походить від аналогії з основними структурними одиницями Майдану, а сам вислів став часто вживаним в ЗМІ та офіційних документах, що стосуються подій Революції Гідності.
У 2014 році був утворений “Орден Героїв Небесної Сотні”, а вулиці в десятках міст України отримали нові назви на честь загиблих. Крім того, у листопаді 2014 року 98 учасникам революції було надано звання Героя України. На сьогодні “Небесна сотня” налічує вже 107 осіб, з яких четверо загинули на Донбасі в перші дні сепаратистського заколоту, спровокованого Росією.
- 21 січня 1990 року відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – символічний ланцюг злуки “Українська хвиля” від Києва до Львова як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування проголошення Акта Злуки.
У селищі Велентенському на Херсонщині внаслідок російської атаки поранень зазнали жінка та водій швидкої допомоги.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.