У Києві відбулася хода пам’яті на вшанування Небесної Сотні – фоторепортаж
Джерело: Букви
18 лютого у Києві відбулася хода пам’яті до 10-х роковин розстрілів на Майдані. Ходу організували ГО “Родини Небесної Сотні”, Національний музей Революції Гідності, за участі рідних Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.
Спершу у Михайлівському Золотоверхому соборі провели молебень за загиблими борцями за незалежність України. Після чого організували ходу пам’яті до алеї Героїв Небесної Сотні для покладання квітів. Також там залишили запалені лампадки.
Зібралося близько пів сотні осіб. До ходи долучилися родини Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності, ветерани.
Довідка. Протистояння в Україні 18—21 лютого 2014 — силове протистояння між силовиками та протестувальниками, завершальний етап Революції гідності. Результатом подій стало відсторонення 22 лютого Верховною Радою від виконання обов’язків Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів на 25 травня 2014 року.
На ранок 18 лютого запланували “Мирний наступ” — багатотисячну ходу учасників Євромайдану до Верховної Ради України, де мала відкритися чергова сесія, на якій планувався розгляд питань щодо змін до Конституції України стосовно обмеження повноважень президента. Опозиційні фракції з самого ранку блокували сесійне засідання ВРУ, вимагаючи першим питанням порядку дня розгляд акту поновлення Конституції 2004 року. ВРУ відмовлялася реєструвати цей документ, не згоджуючись на компроміси. До кінця робочого дня сесійне засідання так і не почалося.
Внаслідок масового протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року загинуло 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
Генпрокуратура оголосила підозри стосовно причетності до вбивств на Майдані 66 особам.
Підозри в організації злочинів висунули Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем’єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему, а також низці інших посадовців. Нині переважна їх частина переховується в РФ.
Загалом по Україні розслідується понад 4,7 тисячі злочинів проти учасників Революції Гідності.
- Екскомандиру Севастопольського “Беркуту” та трьом його підлеглим, які зі зброєю в руках втекли та пішли на службу до РФ, зокрема, допомагали агресору захопити Крим, повідомлено про підозру.
- Прокурори Офісу Генерального прокурора внесли до суду обвинувальний акт стосовно дев’яти міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП “Беркут” ГУМВС України в м. Києві, які 20 лютого 2014 року здійснювали масові розстріли активістів.
- Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок стосовно ексміліціонера БМОП “Беркут” ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон “Динамо” імені В. Лобановського.
- У Києві на Майдані Незалежності відбулась реконструкція мирної акції “Революція на граніті” від Української студентської ліги – з нагоди 33-ї річниці протестів.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.