У Києві запустили першу когенераційну установку потужністю 1,5 МВт

Джерело: Віталій Кличко

У Києві розпочала роботу перша когенераційна газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт, яка виробляє одночасно електроенергію та тепло.

Установку встановлено на одному з підприємств критичної інфраструктури за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Проєкту енергетичної безпеки.

Київ замовив ще 15 таких установок, що мають надійти протягом року. Це допоможе досягти додаткової сумарної потужності близько 170 МВт.

“Сьогодні, в умовах постійних атак ворога, нашим ключовим пріоритетом є модернізація енергетичного сектору. Столична влада робить усе, щоб підвищити стійкість та енергетичну незалежність Києва, зокрема критично важливих об’єктів столиці”, – зазначив міський голова Віталій Кличко.

Він також зазначив, що в травні 2024 року Київрада схвалила Концепцію “Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації”, яка передбачає розбудову локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії в місті з акцентом на альтернативні джерела палива.

  • 24 липня голова Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив про встановлення когенераційних установок у трьох районах Київщини вже найближчим часом.

28 червня, у День Конституції України, політики, посадовці та військові привітали українців із 30-ю річницею ухвалення Основного Закону. У своїх зверненнях вони наголосили на значенні Конституції в умовах повномасштабної війни, захисті державності, прав і свобод громадян.

Президент США Дональд Трамп опублікував у соцмережі ШІ-картинку, на якій він тримає Землю на своїх плечах. Допис з’явився без пояснень, однак користувачі пов’язали його з образом Атланта з давньогрецької міфології.

На північному сході Японії вранці 28 червня стався землетрус магнітудою 6,1. За даними Японського метеорологічного агентства, загрози цунамі після підземних поштовхів не виникло. Водночас це вже другий сильний землетрус у регіоні менш ніж за тиждень.

Майже 400 американських газет подали позов проти OpenAI та Microsoft, звинувативши компанії у використанні їхніх матеріалів для навчання моделей штучного інтелекту без дозволу та компенсації. Видавці стверджують, що їхній контент використовували для створення ChatGPT і Microsoft Copilot, а така практика ставить під загрозу майбутнє місцевої журналістики.

Rockstar Games відкрила попередні замовлення на Grand Theft Auto 6 та повідомила, що фізичне видання гри не міститиме диска. Натомість покупці отримають коробку з кодом, за допомогою якого можна буде завантажити цифрову версію гри.