У Київському ТЦК роз’яснили ситуацію з повістками померлим
Джерело: пресслужба Київського міського ТЦК та СП
У мережі поширилися інформація про повістку щодо оновлення даних, що надіслали на адресу померлого громадянина України. У ТЦК надали роз’яснення щодо ситуації, наголосивши на “обов’язковому оновленні своїх облікових даних”.
Зауважимо, у мережі обговорювали випадок із повісткою померлому торік спортивному журналісту Артему Франкову.
У ТЦК повідомили, що такі випадки не є одиничним і трапляються через те, що “громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Невірні дані щодо громадян можуть подавати інші державні реєстри. Тож, ТЦК та СП не володіє повною і достовірною інформацією щодо осіб, які можуть бути призвані на військову службу.
Принагідно звертаємо увагу та наголошуємо на вчасному та обов’язковому оновленні своїх облікових даних. Також нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та ухилення від призову на військову службу за мобілізацією в особливий період, — наголосили у повідомленні.
Варто пояснити, що новий мобілізаційний закон запроваджує ще один документ, який може отримати громадянин від ТЦК – вимогу, яку не варто плутати з повісткою.
Як пояснили в газеті, вимога ТЦК передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування авто. Водночас день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцеперебування чи місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, буде вважатися днем вручення вимоги ТЦК. Після цього можна буде ставити перед судом питання про обмеження особи у праві керування автомобілем.
- На думку журналістів The New York Times, президент України Володимир Зеленський, ймовірно, змінив долі тисяч українських чоловіків, коли підписав закон про зниження призовного віку з 27 до 25 років цього місяця, більш ніж через два роки після початку повномасштабного вторгнення Росії.
- 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону щодо мобілізації під номером 10449.
- Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Словаччина погодилась стати майданчиком для переговорів. Кілька днів тому він зустрічався з прем’єром Словаччини Робертом Фіцо.
На державному порталі цифрових послуг “Дія” для критичних підприємств відновлено можливість бронювання військовозобов’язаних співробітників від мобілізації.
Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко та директор благодійного фонду “Support Kherson” Нісар Ахмад передали медичне обладнання одній з лікарень Херсона, не вказавши, що це частина міжнародної допомоги.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у п’ятницю, 27 грудня, відновили застосування графіків відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Міноборони спільно з українським виробником розпочали тестування пункту управління підрозділами, оснащених безпілотниками.