У Латвії не бачать прямої загрози безпеці країни через переміщення ПВК «Вагнер» до Білорусі

Джерело: Delfi

Служба державної безпеки Латвії не бачить прямої загрози національній безпеці з боку найманців з приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина на тлі їх переміщення до Білорусі.

Як пояснили в СДБ, спецслужба регулярно отримує дані про діяльність бойовиків “Вагнер” і оцінює пов’язані з цим ризики як для національної, так і для регіональної безпеки.

З моменту російського вторгнення в Україну СДБ у співпраці з латвійською прикордонною охороною в посиленому режимі здійснює міграційний контроль із метою недопущення в’їзду іноземців, які можуть становити загрозу.

Варто зауважити, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Водночас 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.

При цьому у Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.