У Латвії попередили про депортацію 1167 росіян
Джерело: La.Lv
У Латвії планують депортувати 1167 громадян Росії, що не виконали вимоги поправок до закону про імміграцію та не подали документи для отримання дозволу на проживання в країні, повідомляє Управління у справах громадянства та міграції Латвії.
Так, зауважується, що 3 січня минув термін для отримання дозволу на постійне місце проживання у росіян, які провалили повторний іспит на знання латиської мови.
До кінця грудня минулого року зібрана інформація свідчила, що щонайменше 1213 російських громадян можуть бути депортовані з Латвії, які не виконали вимоги поправок до закону про імміграцію та не подали документи для запиту на дозвіл на проживання в країна. Наразі, за останніми даними, депортація стосуватиметься 1167 осіб, оскільки 46 осіб більше не перебувають на території країни.
Зібрана до кінця грудня інформація показала, що депортації підлягають у рівному значенні як жінки, так і чоловіки. Натомість розподіл за віком показує, що 789 осіб старше 60 років будуть депортовані.
Тож наразі у росіян є 30 днів на те, аби самостійно залишити Латвію, інакше їх депортують примусово.
- Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
- Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
- У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.
- Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.