У Латвії заборонили авто на російських номерах: конфісковані ТЗ передаватимуть Україні

Джерело: пресслужба Сейму Латвії

З метою імплементації санкцій, встановлених Європейським Союзом, і зменшення ризиків безпеки, Сейм Латвії 2 листопада в остаточному читанні підтримав визнані невідкладними зміни до Закону про дорожній рух. Поправки забороняють російським транспортним засобам брати участь у дорожньому русі, якщо вони не зареєстровані в Латвії протягом визначеного терміну.

Зазначається, що автомобіль має бути зареєстрований або вивезений з Латвії не пізніше 14 лютого наступного року.

Якщо після закінчення цього терміну буде виявлено, що російський транспортний засіб, не зареєстрований у Латвії, використовується у дорожньому русі, його буде вилучено та конфісковано. Конфісковані автомобілі передадуть Україні, – мовиться у повідомленні.

Виняток становлять авто, що прямують через Латвію транзитом. Однак такий транзит дозволено лише один раз і має бути здійснено протягом 24 годин. Перед в’їздом до Латвії необхідно надати владі інформацію про водія та транспортний засіб через електронний сервіс латвійської Дирекції безпеки дорожнього руху.

Відповідні поправки набирають чинності 15 листопада.

Аналогічні заходи підтримали країни Балтії, Болгарія, Фінляндія, Польща та Норвегія.

Раніше також стало відомо, що поліціянти Латвії накладатимуть штрафи за наклейки на автомобілях “я русский”.

Зауважимо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив країни Євросоюзу у “нацизмі” через заборону на в’їзд автомобілів із російськими номерами.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.

На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.