У Латвії заборонили авто на російських номерах: конфісковані ТЗ передаватимуть Україні
Джерело: пресслужба Сейму Латвії
З метою імплементації санкцій, встановлених Європейським Союзом, і зменшення ризиків безпеки, Сейм Латвії 2 листопада в остаточному читанні підтримав визнані невідкладними зміни до Закону про дорожній рух. Поправки забороняють російським транспортним засобам брати участь у дорожньому русі, якщо вони не зареєстровані в Латвії протягом визначеного терміну.
Зазначається, що автомобіль має бути зареєстрований або вивезений з Латвії не пізніше 14 лютого наступного року.
Якщо після закінчення цього терміну буде виявлено, що російський транспортний засіб, не зареєстрований у Латвії, використовується у дорожньому русі, його буде вилучено та конфісковано. Конфісковані автомобілі передадуть Україні, – мовиться у повідомленні.
Виняток становлять авто, що прямують через Латвію транзитом. Однак такий транзит дозволено лише один раз і має бути здійснено протягом 24 годин. Перед в’їздом до Латвії необхідно надати владі інформацію про водія та транспортний засіб через електронний сервіс латвійської Дирекції безпеки дорожнього руху.
Відповідні поправки набирають чинності 15 листопада.
Аналогічні заходи підтримали країни Балтії, Болгарія, Фінляндія, Польща та Норвегія.
Раніше також стало відомо, що поліціянти Латвії накладатимуть штрафи за наклейки на автомобілях “я русский”.
Зауважимо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив країни Євросоюзу у “нацизмі” через заборону на в’їзд автомобілів із російськими номерами.
- 3 жовтня у Норвегії набула чинності заборона на в’їзд зареєстрованих у РФ легкових автомобілів.
- 2 жовтня Болгарія закрила кордон для автомобілів із російськими номерами, зауважив директор Прикордонної поліції Болгарії Антон Златанов.
- Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією.
- Фінляндія планує заборонити в’їзд легкових автомобілів з російською реєстрацією, як це зробили країни Балтії.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.