У Луврі екологічні активісти облили супом «Джоконду» Да Вінчі

Джерело: незалежна пресова агенція CLPress у соцмережі Х

Екологічні активісти в неділю влаштували акцію в паризькому Луврі, обливши супом всесвітньо відому картину Леонардо Да Вінчі “Мона Ліза” (“Джоконда”). Дві активістки, одягнені у футболки руху Riposte alimentaire, який пропагує громадянський опір для “побудови справедливого і стійкого суспільства”, вилили суп на захищену броньованим склом картину.

Відео події було оприлюднено у соцмережах, де видно, як охоронці Лувру швидко закрили картину від відвідувачів непрозорими захисними екранами після інциденту.

Це не перший випадок, коли Лувр стає об’єктом атак екологічних активістів. У грудні минулого року вони обливали піраміду Лувру водою оранжевого кольору, закликаючи уряд ввести план масштабної термомодернізації старих будівель.

Аналогічні протести відбувалися і в інших відомих музеях світу. Наприклад, у 2022 році німецькі екологічні активісти облили картину Клода Моне картопляним пюре в музеї Барберіні в Потсдамі, а в Лондоні облили супом шедевр Ван Гога вартістю 86 мільйонів євро.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.