У Лондоні розпочався надзвичайний саміт щодо України: участь беруть 18 європейських лідерів

Джерело: The Guardian
Після конфлікту між президентом України Володимиром Зеленським та главою США Дональдом Трампом увага всього світу прикута до саміту щодо України, який розпочався у Лондоні. Головною темою зустрічі анонсували не лише допомогу Україні, а й те, як Європа має реагувати на нову політику Вашингтона.
На саміт вже прибули глава України Володимир Зеленський, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, голова уряду Польщі Дональд Туск та інші європейські лідери. Захід приймає прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, котрий прагне “знайти шлях до миру, заснованого на суверенітеті та безпеці України”. На відміну від інших європейських лідерів, він не став публічно критикувати Трампа, намагаючись зберегти баланс у відносинах між США та Європою.
Зауважимо, у ці хвилини на захід також прибув колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний.
Тоді як Макрон після скандалу в Білому домі негайно зв’язався із Зеленським, а також із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Італія також займає активну позицію — Мелоні запропонувала терміновий саміт США, ЄС та союзників для обговорення подальших дій. Вона вважається одним із небагатьох європейських лідерів, які підтримують хороші особисті відносини з Трампом.
Своєю чергою, Олаф Шольц, хоча й представляє країну, котра залишається другим за величиною донором України після США, не відіграє ключової ролі в міжнародних переговорах.
Якщо Франція та Велика Британія зараз ініціюють дипломатичні зусилля, то Берлін залишається осторонь. У зв’язку з цим у Німеччині вже лунають заклики залучити майбутнього канцлера Фрідріха Мерца до міжнародних переговорів — за аналогією з тим, як Ангела Меркель вводила Шольца у світову політику перед його вступом на посаду.
Раніше Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США.
За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.
Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він додав, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною.
На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.
- Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт звинуватила президента України Володимира Зеленського в “недостатній вдячності” та заявила, що нова адміністрація США “більше не збирається просто виписувати порожні чеки на війну”.
- Високопоставлений чиновник адміністрації США повідомив виданню The Wall Street Journal, що президент Штатів Дональд Трамп нібито наказав перевірити, чи може Вашингтон повністю або тимчасово припинити постачання зброї Києву.
- Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість припинення військової допомоги Україні у відповідь на висловлювання президента Володимира Зеленського, зроблені під час його візиту до Овального кабінету.
- 26 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Штати зупинили військову допомогу Україні, допоки не буде мирної угоди з РФ. При цьому він наголосив, що в України на цей час є запаси озброєння, аби продовжувати бойові дії.
- За даними ЗМІ, Україна отримуватиме озброєння від Сполучених Штатів до 2026 року, завдяки діям колишнього президента США Джо Байдена.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.