У львівських фондах виявили світлину Грінченка з унікальним автографом

Джерело: пресслужба “Дому Франка”

Працівники музею Івана Франка у Львові виявили у фондах та відцифрували фото Бориса Грінченка з унікальним автографом про мову.

“Працюючи над темою Франкових сучасників у межах проєкту “FrankoData: відкритий цифровий музей”, що реалізується спільно з Інститутом франкознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка та за підтримки Українського культурного фонду, фондові працівники знайшли та оцифрували світлину Бориса Грінченка, що датується 1901 роком”, – йдеться у дописі.

Зазначено, що на звороті фото містить унікальний автограф письменника:

“Вільна мова — то основа
Дужого життя.
Де німують — недугують,
Гинуть без пуття”.

Фото: дім Франка

Як повідомляється, щодо знахідки працівники музею звернулися по консультацію до грінченкознавців Дмитра Єсипенка – кандидата філологічних наук та Ірини Яковлевої – наукової працівниці Музею Бориса Грінченка, які підтвердили унікальність артефакту: наведений вище автограф публіциста ніколи не був опублікований. Тож працівники Дому Франка надали скан-копії унікальної світлини для фондів Музею Грінченка, а також для вміщення автографа у повне зібрання творів літературознавця.

Також в музеї розповіли, що крім цієї унікальної світлини, у фондах Дому Франка зберігаються й більш відомі спільні фотографії Івана Франка та Бориса Грінченка, датовані 1903 роком – роком знайомства двох видатних постатей української культури.

Фото: Дім Франка

  • Музей композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в с. Марківка Теплицького району Вінницької області, отримав у подарунок репліку дивана, який належав родині композитора.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.

У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.

Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.

Триває 1234-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.