У львівських фондах виявили світлину Грінченка з унікальним автографом

Джерело: пресслужба “Дому Франка”

Працівники музею Івана Франка у Львові виявили у фондах та відцифрували фото Бориса Грінченка з унікальним автографом про мову.

“Працюючи над темою Франкових сучасників у межах проєкту “FrankoData: відкритий цифровий музей”, що реалізується спільно з Інститутом франкознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка та за підтримки Українського культурного фонду, фондові працівники знайшли та оцифрували світлину Бориса Грінченка, що датується 1901 роком”, – йдеться у дописі.

Зазначено, що на звороті фото містить унікальний автограф письменника:

“Вільна мова — то основа
Дужого життя.
Де німують — недугують,
Гинуть без пуття”.

Фото: дім Франка

Як повідомляється, щодо знахідки працівники музею звернулися по консультацію до грінченкознавців Дмитра Єсипенка – кандидата філологічних наук та Ірини Яковлевої – наукової працівниці Музею Бориса Грінченка, які підтвердили унікальність артефакту: наведений вище автограф публіциста ніколи не був опублікований. Тож працівники Дому Франка надали скан-копії унікальної світлини для фондів Музею Грінченка, а також для вміщення автографа у повне зібрання творів літературознавця.

Також в музеї розповіли, що крім цієї унікальної світлини, у фондах Дому Франка зберігаються й більш відомі спільні фотографії Івана Франка та Бориса Грінченка, датовані 1903 роком – роком знайомства двох видатних постатей української культури.

Фото: Дім Франка

  • Музей композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в с. Марківка Теплицького району Вінницької області, отримав у подарунок репліку дивана, який належав родині композитора.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.