У музеї Леонтовича з‘явилась репліка дивана, що належав родині композитора

Джерело: пресслужба Музею композитора Миколи Леонтовича

Музей композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в с. Марківка Теплицького району Вінницької області, отримав у подарунок репліку дивана, який належав родині композитора.

“Музей композитора Миколи Леонтовича отримав цінні доповнення: репліку дивана другої половини ХІХ ст. у стилі бідермаєр, що належав родині Леонтовичів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що репліку дивана для музею композитора виготовили у київській художньо-виробничій майстерні “Артміст”.

Також колекцію музею поповнило старовинне піаніно (1909 р., Дрезден, Німеччина), подароване музею черкащанином Юрієм Ткаченком. Ідея подарувати піаніно у нього з’явилася саме під час екскурсії до музею. Інструмент налаштований і досі має гарне звучання.

Фото: Музей ім. Леонтовича

Фінансову допомогу у виготовленні репліки дивана та доставку старовинного піаніно із м. Черкас до музею надав Фонд “МХП – Громаді”.

ДОВІДКОВО. Микола Леонтович – український композитор, хоровий диригент, фольклорист, педагог i громадський діяч. Він є автором обробки українського “Щедрика”, відомого у світі, як різдвяна колядка Carol of the Bells.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) розпочала другий день своїх військових навчань навколо Тайваню. Сьогодні НВАК відпрацьовує операції з “захоплення влади”, що, за даними Китаю, є “покаранням за сепаратистські дії Тайваню після інавгурації президента острова”.