У Львові вперше в Україні пересадили комплекс серце-легені

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова
В Україні у Львові здійснити унікальну трансплантацію та вперше пересадили комплекс серце-легені.
Спільно працювали команди Першого медобʼєднання Львова та Інституту серця. Зазначають, що дана операція є дуже складною і таких у світі в рік виконується лише 20-25.
Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини, яка має ваду серця від народження. Згодом та зіпсувала і легені. Ніна чекала на трансплантацію 15 років, 9 місяців з яких – в Індії.
“З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати” – сказала жінка перед операцією.
Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП. Крім серця-легень також пересадили печінку та дві нирки, одну з них отримала дитина. Загалом шанс на життя отримали чотири людини.
Операція Ніни тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.
“Історична подія не тільки для нашої Лікарні, а й для всієї України. Ми об’єднали свої сили і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Понад три роки до цього йшли. Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності в Україні. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап – це лише частинка шляху”, – заявив Олег Самчук, генеральний директор Першого медичного об’єднання.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова
Зараз жінка в реанімації у стабільному стані, а попереду шлях відновлення.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова
“Ми готувалися до цієї операції понад три роки. Спершу почали трансплантувати серця, потім легені. І ось нарешті – органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі”, – сказав після виходу з операційної Роман Домашич, керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця.
- Немовляті, який має синдром Гурлера, зробили трансплантацію кісткового мозку від донора зі Сполучених Штатів Америки.
- Хірурги пересадили свинячу нирку людині з мертвим мозком і понад місяць вона працювала нормально. Такий критичний крок до операції нью-йоркська команда сподівається згодом спробувати на живих пацієнтах.
- Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже мала двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
- У Львові команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання здійснила трансплантацію хлопчику з Тернопільщини на його день народження. Влад став наймолодшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у Центрі.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
Євросоюз не має змоги виключити Росію з наукового проєкту Міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), зазначив єврокомісар Дан Йоргенсен.
Ісландський атлет і актор Гафтор Юліус Бйорнссон, відомий за роллю Грігора “Гори” Клігана у серіалі “Гра престолів”, 26 липня встановив новий рекорд у підйомі ваги становою тягою.
Австралійський рок-гурт King Gizzard & the Lizard Wizard повідомив про видалення своїх пісень з платформи Spotify через зв’язки засновника стрімінгової платформи з оборонною промисловістю, зокрема інвестиції у виробництво дронів.
Російські війська 27 липня атакували з безпілотника автобус у Сумській області. Згодом стало відомо про трьох загиблих внаслідок удару. Ще п’ятеро осіб зазнали поранень.