У Литві для України запустили акцію збору на 500 дронів до Дня Незалежності

Джерело: Delfi.

У Литві стартував збір для закупівлі 500 дронів-камікадзе типу FPV для України. Акція “Пісні дронів”, яка має на меті зібрати 300 тисяч євро, триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.

Ініціативу відкрити збір започаткувала організація Maži, bet stiprūs (“Малі, але сильні”). Засновника Раймундас Алекнавічюс сказав, що одним із найважливіших чинників війни є зростаюче використання дронів на тлі контрнаступу українських сил і нових атак Росії.

“Війна в Україні увійде у світову військову історію як війна технологій дронів, що постійно еволюціонують. Поряд із бойовими Bayraktar, комерційними DJI й різними безпілотниками з нерухомим крилом, у війні України з Росією нині дедалі більшого значення набувають дрони-камікадзе типу FPV”, — сказав Алекнавічюс.

За його словами, нещодавно РФ закупила тисячі БПЛА, які завдають величезної шкоди українським військовим.

Збір триватиме з 19 липня до 24 серпня, коли відзначатиметься День Незалежності України. Організація має намір придбати дрони TORO, які розробили українські та литовські експерти.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.