У Литві для України запустили акцію збору на 500 дронів до Дня Незалежності
Джерело: Delfi.
У Литві стартував збір для закупівлі 500 дронів-камікадзе типу FPV для України. Акція “Пісні дронів”, яка має на меті зібрати 300 тисяч євро, триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.
Ініціативу відкрити збір започаткувала організація Maži, bet stiprūs (“Малі, але сильні”). Засновника Раймундас Алекнавічюс сказав, що одним із найважливіших чинників війни є зростаюче використання дронів на тлі контрнаступу українських сил і нових атак Росії.
“Війна в Україні увійде у світову військову історію як війна технологій дронів, що постійно еволюціонують. Поряд із бойовими Bayraktar, комерційними DJI й різними безпілотниками з нерухомим крилом, у війні України з Росією нині дедалі більшого значення набувають дрони-камікадзе типу FPV”, — сказав Алекнавічюс.
За його словами, нещодавно РФ закупила тисячі БПЛА, які завдають величезної шкоди українським військовим.
Збір триватиме з 19 липня до 24 серпня, коли відзначатиметься День Незалежності України. Організація має намір придбати дрони TORO, які розробили українські та литовські експерти.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Країни Балтії, які обговорювали можливість від’єднатися від російської енергосистеми на початку 2024 року, вирішили зробити це на початку 2025 року. Про це повідомили прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас та генеральний директор литовського оператора електромереж Litgrid Рокас Масюліс.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.