У Литві для України запустили акцію збору на 500 дронів до Дня Незалежності

Джерело: Delfi.

У Литві стартував збір для закупівлі 500 дронів-камікадзе типу FPV для України. Акція “Пісні дронів”, яка має на меті зібрати 300 тисяч євро, триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.

Ініціативу відкрити збір започаткувала організація Maži, bet stiprūs (“Малі, але сильні”). Засновника Раймундас Алекнавічюс сказав, що одним із найважливіших чинників війни є зростаюче використання дронів на тлі контрнаступу українських сил і нових атак Росії.

“Війна в Україні увійде у світову військову історію як війна технологій дронів, що постійно еволюціонують. Поряд із бойовими Bayraktar, комерційними DJI й різними безпілотниками з нерухомим крилом, у війні України з Росією нині дедалі більшого значення набувають дрони-камікадзе типу FPV”, — сказав Алекнавічюс.

За його словами, нещодавно РФ закупила тисячі БПЛА, які завдають величезної шкоди українським військовим.

Збір триватиме з 19 липня до 24 серпня, коли відзначатиметься День Незалежності України. Організація має намір придбати дрони TORO, які розробили українські та литовські експерти.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.