У Литві відновили підводний кабель зв’язку в Балтійському морі
Джерело: LRT
Телекомунікаційна компанія Telia Lietuva повідомила, що кабель зв’язку між Литвою та Швецією в Балтійському морі, пошкоджений майже два тижні тому, полагодили.
Попри те, що на цей канал припадала майже третина міжнародного інтернет-трафіку, технічний директор Telia Андрюс Шемешкявічюс каже, що громадськість не відчула жодних перебоїв через пошкодження каналу.
За його словами, Литва була захищена від негативних наслідків завдяки високій пропускній здатності своїх з’єднань.
“Політика Telia полягає в тому, що жодна міжнародна лінія не повинна бути завантажена більше, ніж на 60%, тому якщо в одному напрямку відбувається збій, інші два можуть повністю його замінити”, – сказав Шемешкявічюс.
Нагадаємо, між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку.
У цій справі підозрюють китайський суховантаж Yi Peng 3. Кораблі трьох країн НАТО охороняють його.
Судно підозрюють у диверсії за завданням російської розвідки. Німецьке видання Bild, посилаючись на джерела у силових структурах, повідомляло, що капітаном судна виявився росіянин, і ця інформація нібито стала відомою після зупинки суховантажу.
- Фінляндія та Німеччина спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю зв’язку, що з’єднує їхні території. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
Після смерті Джона Тіннісвуда з Великої Британії у віці 112 років титул найстарішого чоловіка у світі перейшов до бразильця Жоао Маріньо Нето, якому на 28 листопада виповнилося 112 років і 54 дні.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.
У середу у столиці Південної Кореї, місті Сеул, та навколишніх регіонах стався найсильніший у листопаді снігопад за останні 117 років.