У Мексиці внаслідок сильної спеки померло майже півсотні осіб

Джерело: DW

У Мексиці від березня вирує сильна спека, внаслідок чого у країні вже померло 48 осіб і за прогнозами температура повітря підвищуватиметься й надалі.

За даними метеорологів, Мексику накрило погодне явище “тепловий купол”, яке затримало гаряче повітря над півднем Мексики та північчю Центральної Америки, спричинивши температуру повітря +45 градусів у деяких регіонах.

Влада Мексики повідомила, що у період з 12 по 21 травня через причини, викликані спекою, померло 22 особи. Загалом же., від 17 березня внаслідок спеки померло 48 осіб.

Для порівняння: у 2023 та 2023 роках у такий самий період часу від спеки померло дві та три особи відповідно.

Окрім смертей, спека у Мексиці призвела до посухи, напруження електромереж та негативно вплинула на дику природу, включаючи загибель 130 мавп-ревунів через підозру на зневоднення.

У деяких районах країн навіть почалися протести, оскільки запаси води скоротилися через кількість опадів нижче середнього.

Національний автономний університет Мексики прогнозує ще вищі температури в найближчі 10-15 днів.

У деяких частинах Центральної Америки та на півдні Сполучених Штатів, включаючи Техас і Флориду, також спостерігається сильна спека.

Гватемала, Беліз, Сальвадор, Гондурас, Домініканська Республіка та Гаїті також страждають від надзвичайної спеки через те саме метеорологічне явище.

Експерти попереджають, що ця хвиля спеки може вплинути на температуру океану та майбутній сезон ураганів в Атлантиці.

  • Європу очікує набагато спекотніше літо, ніж зазвичай, з підвищеним ризиком посух та хвиль спеки. Теплий травень вже вказує на продовження тривалої тенденції рекордно високих глобальних температур, яка триває вже 10 місяців.

Сьогодні, 21 червня, збірна України з футболу перемогла Словаччину у другому турі Євро-2024 з рахунком 2:1.

В НЕК “Укренерго” повідомити, що завтра, 22 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть по всій Україні з 16:00 до 00:00.

“Нова Пошта” (NovaPost) отримала звання поштового оператора року за версією міжнародної премії World Post and Parcel Award. Про це повідомляє сайт організації.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.