У межах «Армії дронів» на фронт вперше передали бойові турелі та роботизовані платформи

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

У межах проєкту “Армія дронів” на фронт вперше поставили роботизовані технології українського виробництва – бойові турелі “Шабля” та наземні платформи “Рись”.

Також на фронт передали 900 FPV-дронів, понад сотню “Мавіків” та “Матрісів”.

“Передали на фронт 25 автоматичних бойових турелей з дистанційним керуванням “Шабля” та 5 наземних платформ “Рись”. Разом із безпілотниками інновації українського виробництва підсилять бійців у контрнаступі та найголовніше – збережуть життя наших захисників та захисниць”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Відтак, інноваційні розробки допоможуть дистанційно уражати більше ворожих позицій і зберігати життя захисників та захиниць. Одні з таких українських розробок — бойові турелі “Шабля” та платформи “Рись”.

Зображення: Міністерство цифрової трансформації України

“Шабля” – це платформа, на яку можна встановити кулемети, гранатомети чи іншу зброю і дистанційно уражати ворога на відстані до 2 км. Турель оснащена відеокамерою та тепловізором, що дозволяє керувати нею з укриття чи іншого безпечнішого місця. Тож військові можуть знищувати противника, а ворог не дізнається про позиції українських захисників. Зокрема, за допомогою комплексу “Шабля” можна збивати ворожі БпЛА, що летять на невеликій висоті.

Роботизована платформа “Рись” безпечно доставляє турелі чи інше обладнання до місця призначення. Військовий керує за допомогою пульта управління і перевозить установки на віддалені бойові місії. Завдяки цьому військовим не потрібно особисто перевозити установки, ризикуючи життям.

Зображення: Міністерство цифрової трансформації України

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.

Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.