У межах «Чорноморської зернової ініціативи» Україна відправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.
Президент України Володимир Зеленський провів першу в історії двосторонніх відносин телефонну розмову з прем’єр-міністром Ефіопії Абієм Ахмедом Алі. Глава держави зазначив, що в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
Володимир Зеленський поінформував співрозмовника про односторонній вихід Росії з “Чорноморської зернової ініціативи”, незаконне блокування судноплавства, обстріли портової та енергетичної інфраструктури України.
Президент наголосив, що Україна готова й надалі залишатися гарантом світової продовольчої безпеки та зацікавлена в розвитку двосторонніх відносин з Ефіопією у сферах безпеки, цифровізації тощо.
Також Володимир Зеленський акцентував на необхідності створення майданчика для діалогу з країнами Африки.
“Обговорили підготовку до Глобального саміту миру та запросив прем’єр-міністра відвідати Україну. Необхідно створити майданчик для діалогу з країнами Африки: голос Ефіопії, Африканського Союзу, усієї Африки дуже важливий для нас”, – резюмував президент Зеленський.
- Президент України Володимир Зеленський розмовляв з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем про відновлення постачання українського продовольства чорноморськими шляхами після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди.
- Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна розглядає інші варіанти експорту агропродукції. Одним з них є перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.