У межах «Чорноморської зернової ініціативи» Україна відправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.
Президент України Володимир Зеленський провів першу в історії двосторонніх відносин телефонну розмову з прем’єр-міністром Ефіопії Абієм Ахмедом Алі. Глава держави зазначив, що в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
Володимир Зеленський поінформував співрозмовника про односторонній вихід Росії з “Чорноморської зернової ініціативи”, незаконне блокування судноплавства, обстріли портової та енергетичної інфраструктури України.
Президент наголосив, що Україна готова й надалі залишатися гарантом світової продовольчої безпеки та зацікавлена в розвитку двосторонніх відносин з Ефіопією у сферах безпеки, цифровізації тощо.
Також Володимир Зеленський акцентував на необхідності створення майданчика для діалогу з країнами Африки.
“Обговорили підготовку до Глобального саміту миру та запросив прем’єр-міністра відвідати Україну. Необхідно створити майданчик для діалогу з країнами Африки: голос Ефіопії, Африканського Союзу, усієї Африки дуже важливий для нас”, – резюмував президент Зеленський.
- Президент України Володимир Зеленський розмовляв з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем про відновлення постачання українського продовольства чорноморськими шляхами після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди.
- Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна розглядає інші варіанти експорту агропродукції. Одним з них є перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.