У межах дослідження волонтери дихають забрудненим повітрям, щоб перевірити вплив на мозок

Джерело: BBC News

У лабораторії в Манчестері (Велика Британія) волонтери вдихають повні легені забрудненого повітря, піддаються впливу різних видів випарів, від дизельного пального до засобів для чищення, щоб зрозуміти, як забруднення впливає на мозок.

Вчені аналізують зразки крові та результати когнітивних тестів, зроблених до та після опромінення.

Хоча загальновідомо, що якість повітря впливає на легені та серцево-судинну систему, мозок мало вивчений.

Експерименти проводяться в Університеті Манчестера, де дослідники створюють чотири різні типи забруднень: дизельні вихлопи, деревний дим, засоби для чищення та випари від приготування їжі.

Рівень забруднюючих речовин ретельно вимірюється та контролюється, потім подається у повітряну камеру – фактично пластиковий мішок розміром з кімнату – і подається добровольцям, щоб вони дихали.

Учасники приходять до лабораторії кілька разів протягом кількох місяців, і під час кожного візиту вони протягом години піддаються впливу різних забруднюючих речовин або чистого повітря. Вони ніколи не знають, чим дихають під час експериментів.

Професор Гордон Макфіґенс із Центру атмосферних досліджень Манчестерського університету каже, що головна мета — оцінити ризики, пов’язані з кожним забруднювачем – як у приміщенні, так і на вулиці.

“Існує багато нових доказів того, що забруднення повітря в приміщеннях насправді може бути більш шкідливим, ніж забруднення зовнішнього повітря” — пояснив він.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що 99% населення планети дихає повітрям, кількість якого перевищує ліміти ООН на звичайні забруднювачі повітря, а сукупний вплив зовнішнього та внутрішнього забруднення повітря щороку призводить до семи мільйонів передчасних смертей.

Команда каже, що важливо краще зрозуміти, як забруднення впливає на здоров’я мозку. Результати дослідження очікуються протягом найближчих місяців.

Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.

Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.

У Москві та області російська влада обмежила мобільний зв’язок спільно з інтернетом з метою “реалізації безпеки”.

У Китаї під час тестування людиноподібний робот Unitree H1, який був підвішений на гаку, раптово почав розмахувати руками та рухатися в бік інженера.