У межах економічних санкцій Японія запровадить обмеження на експорт автомобілів до РФ
Джерело: Yomiuri
Уряд Японії планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії, що продовжує повномасштабне вторгнення в Україну.
У РФ японські авто користуються популярністю через хорошу якість та низькі ціни. Японія посилить ефективність економічних санкцій, приєднавшись до Сполучених Штатів і Європейського Союзу.
Очікується, що до кінця липня Кабінет міністрів затвердить відповідні поправки до Закону про контроль за експортною торгівлею, котрі мають застосувати вже на початку серпня.
З квітня минулого року Японія заборонила експорт до Росії елітних автомобілів вартістю понад 6 мільйонів ієн (43 тис. дол). Цього разу, окрім бензинових та дизельних автомобілів з робочим об’ємом понад 1900 куб.см, під заборону потраплять усі гібридні транспортні засоби та електромобілі.
- 17 липня уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росіян, причетних до незаконної депортації дітей з окупованих теренів України. Зокрема у новому пакеті застосували обмеження щодо міністерки культури Росії Ольги Любимової та міністра освіти Сергія Кравцова.
- Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вдерлася в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
- Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.