У межах Grain from Ukraine Україна відправила з портів Одеси 160 тисяч тонн агропродукції
Джерело: Маріанна Ворд в інтерв’ю interfax-Україна
Від початку відкриття портів Одеси Всесвітня продовольча програма ОНН (ВПП) Grain from Ukraine відправила з них 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції і нагодувала 12 млн осіб, повідомила заступниця директора ВПП Маріанна Ворд.
Ми використовували порти Одеси. І почали ними користуватися з того моменту, як вони відкрилися. Ми вже відвантажили 25 суден. Ще одне судно відправимо цього місяця, а також одне судно в серпні, – наголосила Ворд.
Зауважується, що ВПП не могла експортувати через агропродукцію лише у період із закінчення дії Чорноморської зернової ініціативи до напрацювання Україною альтернативного “зернового коридору”, – між липнем і жовтнем 2023 року.
Нас хвилюють будь-які пошкодження, яких зазнає портова інфраструктура. Це важливо і для ВПП, і для світу, щоб доступ до українського продовольства залишався. (…) Водночас треба зауважити, що ми обов’язково страхуємо всі наші вантажі й кораблі від військових ризиків, – розповіла Маріанна.
Також найближчим часом з України постачать ще 40 тис. тонн агропродукції до країн, що потребують допомоги.
Раніше ми повідомляли, що до Судану прибуло судно MV Future ID із 14,6 тис. тонн борошна, змеленого з української пшениці. Це друга партія гуманітарного вантажу в межах ініціативи президента Зеленського Grain from Ukraine, відправленого до Судану Всесвітньою продовольчою організацією ООН (ВПП).
- Катар вніс $20 млн у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine. 8 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані. Зокрема сторони обговорили організацію майбутнього Глобального саміту миру та реалізацію Української формули миру.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- У лютому українським коридором експортовано рекордний обсяг вантажів – 8 мільйонів тонн.
Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.