У межах місії EUMAM вже пройшли навчання 50 тисяч українських армійців

Джерело: PolskieRadio

Згідно з даними Брюсселя, у межах місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, вже проведені навчання для 50 тисяч українських військових.

Мета Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine) полягає у посиленні військових спроможностей Збройних сил України задля захисту територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення.

Зауважується, що нині місія розвивається швидше, ніж очікувалося. Адже спершу передбачалося проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч армійців. Проте, вже до кінця літа 2024 року, вишкіл пройде 60 тисяч осіб, тобто у чотири рази більше від запланованого. Багато військових проходять навчання в Польщі, що пов’язано із близькістю кордону та можливістю швидкого перекидання підготовлених військовослужбовців.

Раніше ми повідомляли, що станом на початок березня майже 10 000 військових України пройшли підготовку у Франції з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.

Довідка. Нині 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.