У Мінцифри показали експериментальний зразок дрона-розміновувача, вироблений в Україні

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram

В Україні тестують вітчизняний дрон-розміновувач ST1 із потужним мікрокомп’ютером, який обробляє дані та передає їх саперам у режимі реального часу.

ST1 – автономний дрон для пошуку мін. Він обладнаний котушкою індуктивності та сенсорами, які дають змогу облітати перешкоди на низькій висоті. Також на борту – потужний мікрокомп’ютер, який обробляє дані та передає їх саперам у режимі реального часу.

У середньому ST1 працює у 4 рази швидше за людину. Це значно прискорить процес розмінування українських територій та зробить його безпечнішим.

Наприклад, сапери ДСНС, ЗСУ, Нацполіції зможуть з безпечного місця керувати дроном та шукати міни.

На фото – готовий експериментальний зразок, який розробники активно тестують у польових умовах.

За словами очільника Мінцифри, зараз команда збирає фідбек, працює над удосконаленням і готується до масштабування виробництва.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.