У Міненерго розповіли, чи зростуть тарифи на електроенергію
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що наразі питання підвищення тарифів на електроенергію не розглядається.
Очільник Міненерго пояснив, що тарифи минулого року підвищували як наслідок масштабних атак на енергетику. За його словами, без цього рішення не вдалось б відновили нашу енергетику і пройти зиму так, як ми її пройшли – спокійно, стабільно і без відключень.
Однак зараз, за словами міністра, говорити про підвищення зарано.
“Ми ще не розуміємо масштабів пошкоджень (після останньої масованої атаки – ред.), не здійснено повної оцінки збитків, і не зрозуміло, які гроші потрібні на відбудову. Тому наразі немає жодних проєктів або напрацювань щодо зміни тарифів”, – зазначив Герман Галущенко.
Нагадаємо, що у січні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що держава продовжує підтримувати українські родини та зберігає пільговий тариф на електроенергію для населення.
“Тариф був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год. Загалом цієї зими уряд не планує зміни жодних тарифів для населення”, – наголосив прем’єр-міністр.
Як зауважив очільник уряду, після того, як минулої зими 50% енергосистеми було вражено ворожими ракетами й дронами, Україна провела масштабні ремонти й додала в енергетику 2,2 ГВт потужності.
- У Міністерстві енергетики України спростували неправдиву інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня 2024 року.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що наразі немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що на опалювальний період 2023-2024 років в Україні не зростатимуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.