У Міненерго закликали країни Європи також позбавлятися залежності від Росії в енергетиці

Джерело: Міністерство енергетики

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна докладає максимум зусиль для зміцнення своєї енергетичної безпеки і незалежності, а також закликав країни Європи позбавлятися залежності від РФ у галузі енергетики.

Таку заяву міністр енергетики зробив, звертаючись в онлайн-форматі до учасників конференції високого рівня “Енергетична безпека після 2023 року: досягнення готовності до зими в неспокійні часи”. Участь у заході взяли єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, а також міністри енергетики країн-членів ЄС.

Очільник Міненерго наголосив, що наступної зими ворог планує продовжувати атаки на енергетичну інфраструктуру. У межах підготовки до опалювального сезону в Україні триває наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія.

Для відновлення пошкодженої інфраструктури залучається, зокрема, обладнання, яке було надане міжнародними партнерами. Також проводяться роботи з посилення фізичного захисту об’єктів і заходи для децентралізації генерації електроенергії, що дозволить зміцнити стійкість і підвищить гнучкість системи.

Міністр також зазначив, що попередня зима була непростою не тільки для України, а і Європи в цілому. 

“Росіяни маніпулювали цінами на енергетичних ринках, і багато наших партнерів переконалися, що залежність від Росії в енергетиці – це загроза національній безпеці всіх країн”, – наголосив Галущенко.

Зокрема, очільник Міненерго підкреслив, що Україна готова допомогти європейським партнерам посилити їхню енергетичну безпеку і пропонує користуватися українськими підземними сховищами для зберігання газу.

Особливо Герман Галущенко акцентував на необхідності позбавлення залежності від Росії у ядерній галузі та підкреслив провідну роль України у цьому питанні. Він нагадав, що нещодавно у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС було завантажено першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського НАЕК “Енергоатом”. Раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва.

“Це кінець російській монополії на цьому ринку. Ми робимо все можливе, щоб стати незалежними в енергетичному секторі, і закликаємо партнерів також іти цим шляхом”, – резюмував міністр.

Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.

Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.