У Міноборони цифровізують процес тилового забезпечення ЗСУ
Джерело: пресслужба Міноборони
У Міноборони поінформували, що відтепер військовим для замовлення продуктів харчування не потрібно роздруковувати і підписувати документи в паперовому вигляді. Для цього вони можуть використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на первинних документах.
Наказ підписав міністр оборони. Рішення спрямоване на подальше впровадження інновацій в оборонному відомстві.
Кваліфікований електронний підпис є одним із ключових кроків для DOT-Chain – інноваційної IT-системи, розробленої “Державним оператором тилу” для управління тиловим забезпеченням ЗСУ.
Новація дозволить підписувати видаткові накладні, акти, рекламації в електронній системі без дублювання в паперовому вигляді.
В умовах війни, коли кожна хвилина має значення, впровадження цифрових інструментів дозволяє ефективніше використовувати наявні ресурси. Цифровізація також зменшує ризик помилок, пов’язаних з людським фактором, і дозволяє швидше реагувати на потреби військових. Це черговий крок до створення сучасної та ефективної системи тилового забезпечення, яка відповідає викликам сьогодення, – зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Передбачається, що цифровізація процесів тилового забезпечення дозволить скоротити час на бюрократичні процедури та зосередитись на оперативному забезпеченні захисників.
Раніше ми повідомляли, що Міноборони оновило правила подання та розгляду рапортів. Зауважується, що нові зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців, чітке встановлення строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.
- У МОУ повідомили, що з початку 2024 року “Агенція оборонних закупівель” закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів уже на 30 млрд грн.
- 1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.
- Міністерство оборони України продовжує роботу з переобрання складу Громадської антикорупційної ради, яка є ключовим консультативно-дорадчим органом при оборонному відомстві.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.