У Міноборони пояснили активізацію ворога ще на трьох східних напрямках

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

17 липня заступниця міністра Ганна Маляр повідомила про ситуацію на фронті. Вона нагадала, що росіяни наступають на Сході з січня цього року, зокрема на Авдіївському, Мар’їнському, Лиманському, Бахмутському. Одначе, зауважила, що залежно від оперативної ситуації ворог час-від-часу починає рух також на Шахтарському, Куп‘янському та Сватівському.

Маляр пояснила, що після поразки в Києві Кремль поставив своїм військовим задачу вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

Тож щойно українські армійці перехоплюють оперативну ініціативу і починають просуватись вперед, противник відразу активізується на додаткових напрямках, аби відвернути та відтягнути наші сили.

“Власне, зараз те саме відбувається. Росіяни запанікували від нашого просування на Бахмутському напрямку. Бо воно, хоч і поступове, але щоденне і майже всі панівні висоти довкола міста ми зайняли”, – зазначила заступниця міністра.

Та повідомила, що ситуація передбачувана. Російські війська вкотре рушили на відволікаючий Куп’янський напрямок, але безрезультатно.

Маляр зазначила, що нині тривають бої, штаби працюють 24/7 та оперативно реагують на ситуацію. Одначе, запевнила, що українські захисники мужньо долають ці обставини та нищать ворога.

Раніше у Генштабі повідомили, що противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 29 бойових зіткнень.

  • Станом на 17 липня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває десять ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом 12 ракет.
  • Протягом минулої доби ворог завдав 11 ракетних та 49 авіаційних ударів, здійснив 48 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак постраждали мирні люди, пошкоджень зазнали житлові будинки, господарські та адміністративні будівлі, а також приватний автомобільний транспорт.
  • Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російських військ і, ймовірно, продовжуватиме чистки. Криза в російському командуванні та відповідні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, негативно вплинуть на здатність армії РФ проводити тактичні наступальні дії на півдні України.
  • Сьогодні зранку, 17 липня, російські війська обстріляли м. Вовчанськ Чугуївського району Харківщини. Попередньо, один 60-річний чоловік  зазнав поранення, госпіталізований. На місці працюють екстрені служби.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки невідома. 

Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів. 

У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.