У Міноборони представили проєкт реформи ВЛК

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я презентували проєкт реформи військово-лікарських комісій, котрий, як запевняють, покликаний суттєво змінити застарілу систему.

Принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями. Система, яка існує зараз, є рудиментом старого адміністративного підходу. Вона повна недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків. Ми маємо суттєво знизити ці ризики. Тому я вдячний за підтримку реформи всім партнерам та громадським організаціям, які були залучені до запуску цього проєкту, – наголосив заступник міністра оборони Сергій Мельник.

Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних:

  • медичний
  • адміністративний.

Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.

Для проходження військово-лікарської комісії більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Згодом дані з ЕСОЗ потраплятимуть у медичну інформаційну систему ЗСУ, яку модернізують під цю реформу: зокрема створять технічну можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК. Військово-лікарська комісія отримає дані про людину, ознайомиться з ними, та винесе своє адміністративне рішення.

Анонімізовані дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають. Це унеможливить маніпуляції та зловживання.

Після кожного рішення буде видно цифровий слід — електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК. Висновки комісій зберігатимуться. Все це спростить перевірку і моніторинг діяльності ВЛК правоохоронними органами.

Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.

  • З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.
  • З 8 серпня військові подали понад 10 000 електронних рапортів у застосунку “Армія+”. Ці документи, підписані захисниками та подані через Армія ID, мають таку ж юридичну силу, як і паперові.
  • У Міноборони поінформували, що відтепер військовим для замовлення продуктів харчування не потрібно роздруковувати і підписувати документи в паперовому вигляді. Для цього вони можуть використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на первинних документах.
  • 22 серпня на Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Ветерани. Єдність” міністр оборони України Рустем Умєров анонсував запуск мережевого мобільного застосунку для ветеранів “Ветеран+”.
  • У 2024 році в застосунку “Резерв+” планують впровадити кілька нових функцій, зокрема електронне направлення на ВЛК, онлайн-вишколи, відстрочки для студентів і багатодітних батьків, а також онлайн-рекрутинг.

Папа Римський Франциск призначив першу жінку на керівну посаду в одному з великих ватиканських відомств. Італійська монахиня Сімона Брамбілла була обрана префектом департаменту, який відповідає за всі католицькі релігійні ордени.

“Янголи” створюють нові стандарти підтримки поранених військових, їхніх родин та ветеранів.

Україна планує надати громадянам, які перебувають за кордоном, можливість працевлаштування на оборонних підприємствах із бронюванням від мобілізації, повідомив міністр національної єдності Олексій Чернишов.

Колишній інформатор ФБР Олександр Смірнов, який неправдиво звинуватив президента США Джо Байдена та його сина Хантера Байдена в отриманні 10 000 000 доларів від України, проведе за ґратами шість років.

Шведське відомство з оборонних закупівель, FMV, уклало угоду з компанією KNDS на виробництво 44 танків Leopard 2 A8. Загальна вартість контракту складає 20 мільярдів шведських крон, що перевищує 1,7 мільярда євро.