У Міноборони презентували «Великого Бандерика» — новий дрон українського виробництва

Джерело: Міністерство оборони України

У Міноборони презентували безпілотник “Великий Бандерик” українського виробництва. Сили оборони успішно застосовують його на фронті.

За даними міністерства, БпЛА має кілька основних переваг, які роблять його втіленням передових ідей. Зокрема його оснащено 8 потужними двигунами. Дрон може витримувати навантаження до 31,5 кг та готовий до різноманітних завдань.

Фото: Міністерство оборони України

“Великим Бандериком” керують віддалено з будь-якої точки світу через універсальну наземну станцію. Також мультифункціональна система скидування забезпечує точну доставку різних типів боєприпасів.

“Вітчизняний октокоптер під час РЕБ-випробувань показав чудовий результат: успішно функціонував попри сніг, шквальний вітер та роботу усього РЕБ-обладнання, що було на полігоні”, – зазначили у відомстві.

Його допущено до експлуатації у квітні цього року.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.