У Міноборони спростили списання втраченого у бою військового майна
Джерело: пресслужба Міністерства оборони
У Міноборони дозволили списувати втрачене у бою військове майно за спрощеною процедурою. Нині термін списання становитиме два тижні замість шести місяців.
Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний наказ.
Втрачене під час бойових дій військове майно можна списувати за спрощеною процедурою. Міністерство оборони України усунуло зайві бюрократичні процедури. Тепер не потрібно проводити окреме розслідування по кожній одиниці та отримувати погодження від вищого керівництва, — зазначили у повідомленні.
У відомстві навели приклад, що раніше на списання дрона потрібно було від одного місяця до півроку. Щобільше, для цього необхідно було зібрати до 40 документів. Натомість наразі ухвалені зміни скоротять процедуру до 2-3 тижнів.
Уточнюється, що техніку вартістю до 1,5 мільйонів гривень зможуть списувати командири рот, батальйонів чи бригад.
Відповідно до наказу командири можуть:
- списувати засоби ураження, витрачені у ході бойових дій, або на практичних стрільбах на підставі акта про списання, затвердженого командиром окремої роти, батальйону, бригади;
- списувати втрачені внаслідок бойових дій БПЛА вартістю до 1,5 млн грн без отримання погоджень від командування повітряних сил, сил логісти та Міноборони;
- розділяти, розбирати зразки військової техніки, пошкоджені при виконанні бойових завдань, або складові частин, які не використовуються, для відновлення, модернізації чи виготовлення іншої техніки;
- без проведення розслідування списувати за спрощеною процедурою дрони-камікадзе та інші безпілотники, перероблені для виконання завдань з ураження цілей. Раніше для розслідування зі списання БПЛА необхідно було зібрати 16-18 документів. Відтепер – для списання достатньо лише два: акт про проведення пуску у ході бойових дій та акт якісного технічного стану.
У Міноборони запевнили, що завдяки спрощенню процедури та скороченню строків списання, командири оперативніше отримуватимуть інформацію про потребу у військовій техніці.
- З 2021 до 2023 року кількість жінок, що долучилися до Збройних сил України, зросло на 40%. На сьогодні службу проходять майже 43 тисячі військовослужбовиць.
- Військовослужбовиці ЗСУ тестують дві нові моделі модульних бронежилетів для жінок.
- 15 жовтня міністр оборони Рустем Умєров оприлюднив результати робочого тижня. Зокрема поінформував про взяті зобов’язання країн-партнерок під час засідання у форматі “Рамштайн” та розповів про свій візит на фронт.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.
13 квітня держсекретар США Марко Рубіо наголосив, що Сполучені Штати висловлюють глибокі співчуття жертвам сьогоднішньої жахливої російської ракетної атаки на Суми.