У Міноборони закликали не поширювати дані про критичну інфраструктуру
Джерело: пресслужба Міноборони
У Міністерстві оборони закликали українців не поширювати інформацію щодо критичної інфраструктури, вкотре наголосивши, що ворог щоразу коригує свої удари.
Як пояснили у відомстві, для досягнення цілей російські війська активно шукають вразливі місця української системи ППО, аби спланувати маршрути в обхід. Зокрема моніторять інформацію у стрічках соцмереж та чатах, де українці самі ж, часто ненавмисно, діляться цінними даними.
Тож Міноборони закликали не ставати помічником ворога. Не поширювати інформацію про стан об’єктів життєзабезпечення населення або ж якою траєкторією рухається ракета під час повітряної тривоги. Оскільки це допомагає військовим РФ коригувати повітряні атаки.
Мовчання — ваш внесок у безпеку країни! – наголосили у повідомленні.
Раніше речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що усі кадри з роботою ППО, що фільмують Повітряні сили, перед публікацією ретельно перевіряються. Водночас додав, що кожен відеоролик може стати джерелом інформації для росіян.
Зауважимо, на початку січня в ISW зреагували на чергову масовану атаку росіян по Україні. Фахівці вважають, що окупанти намагатимуться адаптуватись до можливостей української ППО.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- Посольство України закликало жителів прикордонних територій Румунії не знімати роботу ППО біля портів на Дунаї та не поширювати такі відео у соцмережах, адже РФ використовує це на власну користь.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.