У Міноборони закликали Туреччину долучитися до розмінування територій України

Джерело: Міноборони
Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
Він зазначив, що Україна розраховує на допомогу Туреччини в питаннях розмінування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами внаслідок агресії РФ.
“Україна наразі найбільш замінована країна у світі – 174 тисячі квадратних кілометрів території мають потенційне забруднення. З них 14 тисяч – це водні акваторії. Росія продовжує скидати бомби – це загроза не тільки для України, але й для усіх країн, що мають вихід до Чорного моря. Тому ми сподіваємося на співпрацю в цьому напрямку нашої спільної безпеки”, – сказав перший заступник міністра оборони.
Своєю чергою, Мустафа Левент Більген від імені турецького уряду висловив подяку за рятувальну місію, вислану Україною для ліквідації наслідків землетрусу, що стався у лютому цього року у південному і південно-східному регіонах Туреччини, а також наголосив, що Туреччина завжди стоятиме на принципах поваги до територіальної цілісності та суверенітету України.
“Наш теплий зв’язок з українським народом є непорушним, і його встановлено ще задовго до війни. Ми висловлюємо беззаперечну повагу до вашої територіальної цілісності і суверенітету. Ми й далі працюватимемо саме на цих принципах”, – зазначив посол.
- 20 листопада міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що уряд Японії спорядив підрозділам ДСНС обладнання для розмінування, зокрема десятки спецавтомобілів та міношукачі.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що у майбутньому Україна зможе експортувати нові технології розмінування.
- Міністерство економіки сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході – аналізувати дані допомагатиме штучний інтелект.
- На сьогодні в Україні у межах розмінування обстежено понад 47% сільгоспземель, які запланували повернути до господарської експлуатації. Загалом з початку 2023 року обстежено понад 225 тисяч гектарів земель.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.