У Міноборони запевнили, що законтрактували для ЗСУ засобів РЕБ на понад 6 млрд
Джерело: Міноборони
З початку 2024 року Агенція оборонних закупівель Міноборони уклала контракти на постачання більш ніж 11 000 засобів радіоелектронної боротьби загальною вартістю понад 6 мільярдів гривень. Більшість систем вже передали Силам оборони.
Лише у вересні-жовтні законтрактовано кілька тисяч засобів РЕБ на суму понад 1 мільярд гривень. Це переважно портативні системи ближньої дії. Ними можна оснащувати автомобілі та техніку, щоб захистити екіпажі від ворожих FPV-дронів. Або використовувати на позиціях для виявлення і подавлення каналів керування дронами. Крім того, закуплені окремі засоби РЕБ тактичного застосування.
Закупівля державою понад 11 000 засобів РЕБ від початку року дозволяє ЗСУ значно ефективніше налагодити протидію ворожим дронам та берегти життя наших військових. Більшість закуплених засобів РЕБ вироблені в Україні, що сприяє розвитку національного виробництва та посилює військово-технічну незалежність України в довгостроковій перспективі, — зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Водночас у випадку закупівлі РЕБ за кордоном контракти укладаються напряму з іноземними виробниками, що дозволяє заощадити кошти.
Своєю чергою, директорка Агенції Марина Безруков наголосила, що пріоритетом залишається якнайшвидше закриття нагальних потреб ЗСУ.
Нещодавні контракти, укладені у вересні та жовтні на 1 мільярд гривень, передбачають оперативні поставки, частину з яких вже виконано, — додала Безрукова.
Зауважимо, раніше стало відомо, що “тисячу Зеленського” дозволять перетворити на дрони та РЕБи для війська.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.