У Міноборони збільшили доплати деяким військовим
Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони розширило перелік військових, яким нараховуються додаткові виплати, зокрема саперам, артилеристам і тим, хто служить у ППО. Вищі доплати мають отримувати від 29 вересня.
Додаткові виплати передбачено для:
- 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій;
- 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій;
- 50 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців зі складу командування та штабів (зокрема поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії;
- 30 000 грн – військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій.
Також будуть додатково отримувати 20 100 грн військові, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами. Виплати передбачено з 1 червня.
Також з 1 червня мають нарахувати доплати:
- від 15 000 до 30 000 грн – інструкторам учбових центрів;
- 6 000 грн – строковикам;
- 2 350 грн – курсантам.
Захисники, які перебувають на передовій, будуть надалі отримувати 100 тисяч гривень. Зокрема це стосується бійців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісти.
- Уряди трьох країн домовилися про “зелений коридор” для транзиту українського зерна через Польщу. Україна, Варшава та Литва досягли домовленостей щодо перевезення агропродукції у литовський порт Клайпеди, один із найбільших на Балтійському морі.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.